ליאור לוין

למועצת אגודת הסטודנטים

קצת עלי


בן 26, סטודנט לפוליטיקה וממשל וניהול שנה שנייה, מתנדב בפעמונים שנה שנייה (ארגון העוזר למשפחות שנקלעו למצב כלכלי קשה) ומגיע ממשגב שבצפון הרחוק.

מתמודד למועצה מאזור הבחירה של: פוליטיקה וממשל, גאוגרפיה, היסטוריה כללית והיסטוריה של עם ישראל.

המצע

1. הקמת מדור קריירה
אפעל להקמת מדור קריירה באגודה. לתחושת סטודנטים רבים מתחום מדעי הרוח והחברה, ירידי העבודה המתקיימים באוניברסיטה לא מספקים מענה מספיק טוב לסטודנטים אשר אינם לומדים בתחומי הנדסה.
2. יריד עבודה למדעי הרוח והחברה
בהמשך לסעיף הקודם ובאופן ספציפי יותר, אקדם יריד עבודה ייעודי לפו''מ, גאוגרפיה ומחלקות אחרות מתחום מדעי הרוח והחברה. היריד יכיל גופים רבים המעוניינים להעסיק את בוגרי המחלקות. ארגונים כגון: משטרה, גופים ממשלתיים, מכוני מחקר, עמותות רבות ושונות וגופים בינלאומיים.
3. שקיפות
אפעל לכך שהחוזים מול הזכיינים באוניברסיטה יהיו גלויים לעיני כל הסטודנטים באתר האגודה. זאת על מנת שהסטודנטים יהיו מודעים לתנאים ויוכלו להגיב או למחות כאשר יתגלה אי-צדק מסוים.

4. מינוי אחראי תרומות
עמותות רבות בארץ מתקיימות בזכות תרומות מאנשים וחברות נדיבות. אגודת הסטודנטים יכולה להגדיל משמעותית את תקציבה (העמוד כיום על 7.2 מיליון ש''ח) ואת משאביה אם תפעל לגייס תרומות. ועל כן אני אקדם תפקיד חדש באגודה אשר יהיה אחראי למשימה זו.

5. מאבקים חברתיים

מטרת האגודה היא לדאוג לאינטרס הסטודנטים, אך כיום היא נמנעת לעיתים לקחת חלק במאבקים מפאת החשש להיות מעורבים במאבקים פוליטים. אפעל לקידום מאבקים חברתיים אשר נוגעים לאינטרס הסטודנטים. אם זה יוקר המחייה, דיור, תעסוקה ועוד.

6. הגדלת הכנסות האגודה
אימוץ מודלים כלכלים מהאגודה באוניברסיטה העברית. האגודה באונ' בירושלים מחזיקה מניות בשני פאבים, בגופים עסקיים אחרים ואף באקדמון. אקדם אימוץ מודלים דומים באגודה שלנו.
7. מעורבות מקומית

אוניברסיטת בן גוריון נמצאת בתוך באר-שבע ולתפיסתי אנו הסטודנטים מושפעים רבות מהלך הרוח בעיר. על כן אפעל למעורבות רבה יותר של האגודה בהשפעה על האינטרסים של העירייה.

8. יוקר המחייה
כמה מהמסעדות בקמפוס גובות מחירים יקרים מאוד ביחס לאזור, וכנציג באגודה אפעל למען הורדת מחירים על מנת שיתאימו לכיס הסטודנט.
9. תרומה לקהילה
בשהותי באגודה אפעל לקדם הצעה אשר תחייב מסעדות בקמפוס להעביר שאריות אוכל לארגונים אשר עוסקים באיסוף מזון לנזקקים.

10. מדור מעורבות

אני רואה בתקופת הלימודים תקופה מעולה להתנסות ולהכיר תחומי התנדבות שונים, וסקטורים באוכלוסיה שלא מזדמן לנו להכיר ביומיום. מפאת החשיבות של תחום זה אפעל לתת עדיפות תקציבית למדור מעורבות ולחזק אותו.

11. אחראיות סטודנטיאלית בעניין הטרדות מיניות

אפעל להכנסת נציגת סטודנטים בוועדה נגד הטרדות מיניות על מנת למנוע משוא פנים בוועדה.

12. חמישי בבירה

הגענו לב''ש בשביל לא רק ללמוד אלא גם לחגוג. אקדם יוזמה חדשה באגודה אשר תקרא "חמישי בבירה", שבה האגודה תמכור בירה במחירים מסובסדים למשך כל היום ברחבת בית הסטודנט ואנו הסטודנטים נוכל להנות מאווירת האס''ק של יום חמישי עם בירה וחברים.

המצע בהרחבה

1. הקמת מדור קריירה


אפעל להקמת מדור קרירה באגודה. לתחושת סטודנטים רבים מתחום מדעי הרוח והחברה, ירידי העבודה המתקיימים באוניברסיטה לא מספקים מענה מספיק טוב לסטודנטים אשר אינם לומדים בתחומים הנדסה.
הקמת מדור קרירה באגודה יפעל לדאוג לסטודנטים, אשר כביכול פחות אטרקטיביים בעיני החברות העשירות במשק, על ידי מחקר ויצירת קשר עם חברות רלוונטיות לתלמידי פו''מ, גאוגרפיה, פסיכולוגיה, שפות ועוד. המדור יארגן ירידי תעסוקה ייעודיים למחלקות ממדעי הרוח והחברה.


2. יריד עבודה ייעודי למדעי הרוח והחברה

בהמשך לסעיף הקודם ובאופן ספציפי יותר, אקדם יריד עבודה ייעודי לפו''מ, גאוגרפיה ומחלקות אחרות מתחום מדעי הרוח והחברה. היריד יכיל גופים רבים המעוניינים להעסיק את בוגרי המחלקות. ארגונים כגון: משטרה, גופים ממשלתיים, מכוני מחקר, עמותות רבות ושונות וגופים בינלאומיים.. ישנם גופים רבים המעוניינים בבוגרי פו''מ ו/או בוגרי גאוגרפיה ואין סיבה שהללו יעלמו בין מאות בוגרי הנדסה האטרקטיבים לחברות ההיי-טק אשר מגיעות לירידי העבודה.


3. שקיפות


אפעל לכך שהחוזים מול הזכיינים באוניברסיטה יהיו גלויים לעיני כל הסטודנטים באתר האגודה. זאת על מנת שהסטודנטים יהיו מודעים לתנאים ויוכלו להגיב או למחות כאשר יתגלה אי-צדק מסוים.


4. מינוי אחראי תרומות


עמותות רבות בארץ ממונות על ידי תרומות מאנשים וחברות נדיבות. אגודת הסטודנטים יכולה להגדיל משמעותית את תקציבה ואת משאביה אם תפעל לגייס תרומות. אני מאמין כי אנשים וחברות רבות ישמחו לתרום ישירות לסטודנטים אשר מפריחים את הנגב. התרומות יכולות לעזור להביא עוד מיקרוגלים, חדרי מחשבים וחדרי לימודים גדולים ומאובזרים יותר.


5. מאבקים חברתיים

מטרת האגודה היא לדאוג לאינטרס הסטודנטים, אך כיום היא נמנעת לעיתים לקחת חלק מפאת החשש מלהיות מעורבים במאבקים פוליטים. אפעל לקידום מאבקים חברתיים אשר נוגעים לאינטרס הסטודנטים. אם זה יוקר המחייה, דיור, תעסוקה ועוד.
אפעל לשינוי תקנון האגודה על מנת שייכתב בו "כי האגודה לא תהיה מעורבת במאבקים מפלגתיים, אך כן במאבקים פוליטים". בתקנון כתוב כי " העמותה היא גוף בלתי מפלגתי א-פוליטי". לתיפסתי צריך להוריד את ה-"א-פוליטי". זאת מתוך תפיסה כי מאבקים הנוגעים ליוקר מחייה לדוגמא, הינם בהחלט מאבקים פוליטיים. הם אינם כנגד מפלגה מסוימת אלא נגד החלטות פוליטית.


6. הגדלת הכנסות האגודה


אימוץ מודלים כלכלים מהאגודה באוניברסיטה העברית. האגודה באונ' בירושלים מחזיקה מניות בשני פאבים, בגופים עסקיים אחרים ואף באקדמון. אקדם אימוץ מודלים דומים באגודה שלנו.

ההגיון מאחורי זה אומר כי אם אנו הסטודנטים יוצאים ומוציאים כסף במקומות בילוי – זה לטובתנו שנוציא חלק מהכסף בפאבים שבבעלות משותפת של האגודה וכך הכסף שנוציא יחזור אלינו דרך האגודה. גם האקדמון שבו סטודנטים מוציאים את כספם הוא בבעלות האגודה של העברית. זה יוצר מצב בו הכסף שאנו מוציאים באקדמון מגיע ישירות לסטודנטים באוניברסיטה העברית. לתפיסתי צריך לפעול לכך שאגודה תהיה שותפה באקדמון או בחנות דומה, על מנת שכספי הסטודנטים יגיעו בחלקם לאגודה שלנו, וכך בחזרה לסטודנטים בבן גוריון.


7. מעורבות מקומית

אוניברסיטת בן גוריון נמצאת בתוך באר-שבע ולתפיסתי אנו הסטודנטים מושפעים רבות מהלך הרוח בעיר. על כן אפעל למעורבות רבה יותר של האגודה בהשפעה על האינטרסים של העירייה. התנהלות העירייה והעומדים בראשה משפיעים יומיום על חיינו בב''ש. זה משפיע על התשתיות שלנו, הנחות לסטודנטים ברחבי העיר, אופי הבנייה, הסביבה, הבטחון העירוני ועוד. על כן אקדם מעורבות רבה יותר של האגודה והסטודנטים בנעשה בעירייה.


8. יוקר המחייה


כמה מהמסעדות בקמפוס גובות מחירים יקרים מאוד ביחס לאזור, וכנציג באגודה אפעל למען הורדת מחירים על מנת שיתאימו לכיס הסטודנט.
האינטרס של האוניברסיטה הוא לקבל את דמי שכירות הגבוהיים ביותר מהמסעדות בקמפוס והאינטרס של אגודת הסטודנטים צריך להיות לדאוג למחירים הנמוכים ביותר האפשריים. לתחושתי לא נעשה מספיק בעניין ואפעל מתוך האגודה בכמה מישורים: הכנסת נציג מאגודת הסטודנטים לוועדה אשר מאשרת חוזים עם מסעדות בקמפוס, ייזום מאבק סטודנטיאלי במקרים ספציפים כאשר מסעדה גובה מחירים יקרים מאוד ובמקרה הצורך החלפת מסעדות עם מחירים יקרים במסעדות עם מחירים סבירים ואוכל טעים.


9. תרומה לקהילה


באגודה אשמח לקדם הצעה אשר תחייב מסעדות בקמפוס להעביר שאריות אוכל לארגונים אשר עוסקים באסיפת מזון לנזקקים. ניתן לדוגמא לעבוד עם ארגון לקט ישראל אשר מתמחה באיסוף עודפי מזון מבושל מאולמות וגני אירועים, מחברות קייטרינג, מבתי מלון, מחדרי אוכל מוסדיים, מקניונים, ממסעדות ועוד.


10. מדור מעורבות


אני רואה בתקופת הלימודים תקופה מעולה להתנסות ולהכיר תחומי התנדבות שונים, וסקטורים באוכלוסיה שלא מזדמן לנו להכיר ביומיום. מפאת החשיבות של אלמנט זה אדאג לתת עדיפות תקציבית למדור מעורבות ולחזק אותו.


11. אחראיות סטודנטיאלית בעניין הטרדות מיניות


אפעל להכנסת נציגת סטודנטים בוועדה נגד הטרדות מיניות על מנת למנוע משוא פנים בוועדה ולחזק את יכולת השפעתה. אשמח לראות שאחראית הטרדות מיניות באגודה תהיה גם חברה בוועדה ואפעל לכך.

12. חמישי בבירה

סטודנטים מגיעים לב''ש בין השאר בשביל להנות ולחגוג. אקדם יוזמה חדשה באגודה אשר תקרא "חמישי בבירה", שבה האגודה תמכור בירה במחירים מסובסדים למשך כל היום ברחבת בית הסטודנט ואנו הסטודנטים נוכל להנות מאווירת האס''ק של יום חמישי עם בירה וחברים. נדאג שיהיה מגוון בירות וכמה דוכנים על מנת שכולם יוכלו להנות בכייף.


ההפגנה נגד סגירת המחלקה לפוליטיקה וממשל

בתחילת השנה ארגנתי עם צוות של כמה חברים, את ההפגנה נגד סגירת המחלקה לפוליטיקה וממשל.

למה להצביע בבחירות בכלל

מועצת האגודה היא למעשה הגוף המחוקק של האגודה. החלטה שמתקבלת על ידי המועצה צריכה להיות מיושמת על ידי האגודה (שהיא כמו הממשלה לצורך העניין). נציג במועצה, שאתם מאמינים בו, יכול לקדם ולשנות רבות בחיי היומיום שלנו ועל כן חשוב ללכת ולהצביע.

ליאור לוין
levinf@post.bgu.ac.il