Grayson's trip to Walmart

:)

Oreos

there are 43 cookies in a package of a 16.6 oz Bag if the package costs 3.01 cents how much does 1 cookie cost
Big image
Big image

Austin Cheese Crackers with Peanut Butter, 1.38 oz, 27 count

Big image

Word Problem

It cost 5.98 for 27 packs of crackers, each pack has 6 crackers how much is one pack?
Big image

Pringles Can

You have a can full of 90 chips with 20 already eaten you need to store chips inside the can within the remaining space.
Big image

Hand Drive

You have a 200 gigabyte hand drive with 76 gigabytes already used. You need to store videos that average 5.5 gigabytes in size within the remaining space.
Big image