המלצה לביקור במצדה

המצדה- מקום מושלם לטיול עם המשפחה!

מידע כללי על האתר

מצדה הייתה מצודתו המלכותית של הורדוס והמוצב האחרון של הקנאים בתקופת המרד הגדול ברומאים בשנים 66-73.

היא הוכרזה על-ידי ארגון החינוך והתרבות של האו''ם כאחד מאתרי המורשת הבינלאומיים של האו''ם. האתר מלא בשרידים ארכיאולוגיים מתקופת הורדוס הכוללים: ארמונות, בית-מרחץ, מחסנים, מפעל לאגירת מים ועוד..

כמובן, שחוץ מעתיקות יש בה סיפור היסטורי מרתק ונוף מרהיב. מצדה היוותה לאורך 2000 השנים האחרונות מופת וסמל לעמידה היהודית מול הכובש הזר ולאמונה כי יש לעשות הכל למען החירות. בימים שלפני קום המדינה היוותה מצדה אתר עליה לרגל פופולארי מאוד לקבוצות של תנועות נוער ופלמ''ח כסמל לעצמאות שהייתה וחרבה. גם היום .יחידים, משפחות וקבוצות רבות של צעירים וחיילים מטפסים למצדה.

תיאור המסלול של הטיול

דרגת קושי: מטיבי לכת.

אורך המסלול: כ-1.5 ק"מ.

סימון: המסלול אינו מסומן במפה אלא משולט בשטח בלבד.תחילת המסלול בחניה המזרחית של אתר מצדה שהינו אתר היסטורי הנמצא על קצה מצוק העתקים. מהחניה המסלול מטפס על שביל הנחש על הדופן המזרחית של ההר. תחילתו באיזור של אדמת חואר רכה ובהמשכו שכבת סלע משקע ימי קשה. תוך כדי העלייה ניתן לצפות מזרחה על איזור חוארי מצדה, השפך הדרומי של ים המלח והרי מואב. על ההר ניתן לסייר במבנים העתיקים ולצפות מזרחה לים המלח ומערבה לרמת המדבר. מאתר מצדה המסלול יורד מערבה על שביל הסוללה (שנבנתה לצורך כיבוש מצדה). סיום המסלול בחניה המערבית של האתר - מסלול חשוף.

לאורך שביל הנחש ושביל הסוללה ישנם מדרגות וקטעי מעקה בקטעים המסוכנים.

דרך הגעה


מירושלים: נוסעים לירושלים על כביש 1 עד הכניסה לעיר ונוסעים בעקבות השלטים לכיוון ים המלח. אחרי צומת הגבעה הצרפתית ממשיכים ישר עם הכביש לארוך כ-30 ק''מ בדרך היורדת לים המלח (בדרך אפשר לראות את מעלה אדומים (הישוב), מעלה אדומים (המעלה עצמו), ח'אן השומרוני הטוב, מצפה יריחו ונחל אוג. בצומת בית-הערבה פונים דרומה ונוסעים עד מצדה. (בדרך אפשר לראות את הקיבוצים אלמוג, קליה - קם לתחייה ים המוות, מצפה שלם, עין-גדי)

כללי התנהגות

  • אסור לאכול במתחם המצדה

מחירים ושעות פתיחה

  • כניסה פלוס רכבל הלוך חזור: מבוגר-76 ש''ח ילד 38 ש''ח.
  • הלוך חזור ברגל: מבוגר- 29 ש''ח ילד 15 ש''ח.
  • כניסה למוזיאון מצדה בעלות נוספת של 20 ש''ח.
  • טלפון 08-6584207/8

שעות פתיחה:

  • שעון קיץ: 08:00-17:00, שעון חורף: 08:00-16:00
  • בימי שישי וערבי חג האתר נסגר שעה קודם.
  • הרכבל פועל בימים א'-ה' ושבת 08:00-16:00, שישי וערבי חג 08:00-14:00, ערב יום כיפור 08:00-12:00.