עבודה בהיסטוריה- נפוליאון בונפרטה

מאת: פסקר דניאל ומנור ניר, 3.1.2016

נושא העבודה: עלייתו של נפוליאון לשלטון והפיכתו לקיסר

הקדמה

מדוע בחרנו בנושא זה?

בחרנו בנושא זה כיוון שהוא נראה לנו מעניין ומרתק, ואכן הנושא של הפיכת נפוליאון לקיסר ועלייתו לשלטון צרפת הוא נושא מרתק ומעניין מאוד.

היכן חיפשתם מקורות?

חיפשנו באינטרנט את השם "נפוליאון בונפרטה" ומצאנו מספר קישורים המובילים אל אתר "הספרייה הווירטואלית של מטח" ואף נכנסנו אל אתרים כגון "ויקיפדיה" ו- "האנציקלופדיה של ynet".

באילו קשיים נתקלתם?

במהלך הכנת העבודה נתקלנו בקשיים כגון: המצב בצרפת ערב עלייתו לשלטון, בחירת תמונות מתאימות עבור העבודה ומציאת מקורות מידע אמינים.

תעודת זהות:

שם: נפוליאון בונפרטה.


שנת לידה: 15 לאוגוסט 1769.


הוריו: קרלו בונפרטה וליטיציה רומלינו.


מקום הולדתו: אז'קסיו, קורסיקה.


סיפורי ילדותו: כבר מנעוריו התעניין בענייני צבא.


השכלה: האקדמיה הצבאית של פריז.


מאפייני אישיות בולטים: התעניינות בענייני צבא, השפעה רבה מכתביהם של אנשי הנאורות, נהג לעודד את חייליו ולהבטיח להם כבוד, תהילה ושלל וכך הלהיב אותם.


צרפת ערב עלייתו לשלטון: צרפת ערב עלייתו של נפוליאון לשלטון הייתה לאחר ניצחון העם במהפכה הצרפתית, צרפת, שהנהיגה שלטון דמוקרטי שעמד להתפרק, בחרה בנפוליאון בעקבות הצלחותיו הרבות במזרח התיכון ואהבה של העם הצרפתי אליו. נפוליאון שיפר גם את כלכלת צרפת, לאחר שכבש את איטליה ומדינות נוספות באיזור.


ב- 14 ליולי 1789 החלה המהפכה הצרפתית: אזרחי צרפת פרצו במלחמה כנגד שלטון הטרור של המלך לואי ה- 16. נפוליאון נחשב למסיים המהפכה הצרפתית לאחר שהכריז על עצמו כראש הצבא ב- 1799 וכקיסר צרפת בשנת 1800.

Big image

שליטת האימפריה הצרפתית באירופה בשליטת נפוליאון

היסטוריה בצרפת: נפוליאון בונפרטה מונה לקיסר צרפת

רגע היסטורי בצרפת, נפוליון בונפרטה, מנהיג הצבא הפופולרי מצרפת, התמנה היום (א') לקיסרה הראשון של צרפת. מרעיון שערכתי עם נפוליאון לפני מספר דקות, נראה שנפוליאון מאושר מן תפקידו החדש כקיסר צרפת.

עבור מי שאיננו שמע על נפוליאון, אספר כעת את סיפור הפיכתו לקיסר צרפת:

נפוליאון בונפרטה, נולד ב- 15 באוגוסט 1769 לקרלו בונפרטה ולליטיציה רמולינו. בשנת 1785 הצטרף לצבא צרפת שם עלה במהרה בדרגותיו ותוך כדי הפך לדמות אהובה ופופולארית מאוד ברחבי צרפת. אמשיך את סיפורי ואומר שבשנת 1798, לפני כשנתיים, יצא נפוליאון למסע כיבוש (כמעט) מוצלח במצרים ובערי החוף של ארץ ישראל.

כשחזר לצרפת בשנת 1799, כגיבור לאומי, מונה למפקד הצבא הצרפתי.

אני נמצא כעת בפריז וניכרת באוויר השמחה הרבה של מינויו של נפוליון, הגיבור הצרפתי, לקיסר צרפת.

אני בטוח שה- 18 במאי 1800, ייזכר לעד כתאריך היסטורי לעולם, ולצרפת בפרט. אסיים באיחולי הצלחה לנפוליאון מכל מערכת "לה מונד".

דניאל פסקר, שליחנו בפריז, 18.5.1800

העורך הראשי: ניר מנור

La Marseillaise, French National Anthem (Fr/En)

סיכום

דניאל: העבודה על נפוליאון הייתה מהנה ובעיקר מעניינת, כיוון שנפוליאון היה מצביא דגול וחכם, והחקר עליו היה מעניין ומרתק. בעבודה עבדנו על עלייתו של נפוליאון לשלטון, שזהו נושא מעניין מכיוון שהוא כולל את הדרך שעבר נפוליאון מאז שהתגייס ועד שהפך לקיסרה הראשון של צרפת.


ניר: הכנת העבודה בקבוצות הייתה מהנה ועזרה לי מאוד בהכנת העבודה. תהליך הכנת העבודה היה תהליך מהנה שבו אני ודניאל עבדנו יחד קשה על מנת להפיק את המיטב מן עבודתינו. נפוליאון היה אדם חכם מאוד ומעניין מאוד, תהליך החקר המקדים שערכנו עליו היה מרתק מאוד ולמדתי ממנו המון דברים חדשים שלא ידעתי על נפוליאון ועל המהפכה הצרפתית.

ביבליוגרפיה

http://lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=10945, הערך נפוליאון ב"ספריה הווירטואלית של מטח".

http://www.ynet.co.il/yaan/0,7340,L-22477-PreYaan,00.html, הערך נפוליאון ב"אנציקלפדיה ynet".

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%90%D7%95%D7%9F_%D7%91%D7%95%D7%A0%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%94#cite_note-11, הערך נפוליאון באתר "ויקיפדיה"