HOŞ GELDİNİZ

AYAZAĞA IŞIK İLKÖĞRETİM OKULU KÜTÜPHANE BÜLTENİ

KÜTÜPHANEMİZİN YENİ KAYNAKLARI

Bu yıl bizler de kütüphane olarak öğretim yılına çok hızlı başladık. Kütüphanemizi yepyeni kitaplar, dergiler ve e-kitaplarla donattık.

KASIM AYI : RESİMLİ KİTAPLAR OKUMA AYI

Resimli Kitaplar

Kasım ayını "Resimli Kitaplar Ayı" olarak kutladık. Öğrencilerimiz hem Türkçe hem de İngilizce resimli kitapları kütüphanemizden ödünç aldılar. Aldıkları her resimli kitap için kütüphane öğretmenlerinden resimli kitap etiketi aldılar ve doldurdukları etiketler hazırlanan panoda sergilendi. Kasım ayı boyunca öğrencilerimiz 272 adet resimli kitap okudu. Kutlarız süper okuyucular! Tüm öğrencilerimize kitaba duydukları sevgi için teşekkür ederiz. Daha da güzel bol kitaplı günlere...

Her Salı Kütüphanede Hikaye Saati !

Kütüphane öğretmenlerimiz Mr. Duvoisin and Mrs. Çalışkan öğle yemeği saatlerinde öğrencilerimize hikayeler okuyorlar. Ayrıca öğrencilerimiz favori kitaplarını ve hikayelerini paylaşıyorlar. Haydi sizler de her salı öğle yemeği saatinde kütüphanede yapılan hikaye saatlerimize katılın !

KİTAPLARIMIZDAN SEÇMELER

YAKINDA KÜTÜPHANEMİZDE OLACAK KİTAPLARDAN SEÇMELER

DERGİLERİMİZDEN SEÇMELER

DAHA FAZLASI İÇİN KÜTÜPHANEMİZİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

KÜTÜPHANEDE BAŞKA NELER VAR?

TUMBLE BOOKS

FMV Özel Ayazağa Işık Okulları Kütüphanelerinin hizmeti olan "Tumble Books" elektronik kitaplarını evden rahatlıkla okuyabileceksiniz. Tek yapmanız gereken http://www.fmvisikokullari.k12.tr/web/7-1589-1-1/anasayfa/ust_menu/kutuphanelerimiz/tumble_books tıklamak ve aşağıda yazdığımız kullanıcı adı ve şifreyi girmek. Böylece dilediğiniz seviyedeki kitapları rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Username : fmv123

Password : login

ÖDEVİM VAR , NEREDEN ARAŞTIRABİLİRİM?

Ödevinizi kütüphanemizde bulunan kitap, dergi ve ansiklopedilerden araştırdığınız gibi veritabanımızdan da araştırmalarınızı yapabilirsiniz. Tamamen İngilizce olan bu bilgi kaynağına erişmek için lütfen kütüphanecinizden yardım isteyin.

KÜTÜPHANE ETKİNLİKLERİMİZDEN KARELER