פורים

עבודה פורים מגישים שקד בלוקה ועומר ג'ורג'

אחשוורוש

אחשוורוש-לפי מגילת אסתר, אחשוורוש שלט באימפריה שהשתרעה מהודו ועד כוש, שלפי הסיפור אימפריה זו שלט 127 מדינות. אבל, אחשוורוש התעניין בעיקר בנעשה בארמונו. לאורך המגילה הוא מארגן מספר רב של משתאות בארמון. בנוסף הוא אוסף את כל נערות הממלכה כדי לבחור מהן את אשתו (לבסוף נבחרת אסתר). הוא גם עסוק במינויים: הוא ממנן את המן לראש השרים, אבל בעקבות האירועים המתוארים במגילה המן נתלה ומרדכי היהודי ממונה במקומו. בסוף המגילה מסופר גם על פעולות אחרות של אחשוורוש מחוץ לתחומי שושן הבירה כגון הטלת מיסים.
מחרוזת שירי פורים - מיטב זמרי המוזיקה המזרחית
מחרוזת שירי פורים - מיטב זמרי המוזיקה המזרחית

מצוות

משתה- היא אחת ממצוות פורים המצווה היא לאכול ולשתות ביום הפורים, ובכלל זה גם המצווה להשתכר, "עד דלא ידע בין ארור המן לברוך מרדכי".

מתנות לאביונים- היא אחת מהמצוות הנוהגות בפורים, והיא חלה על גברים ונשים כאחד. המצווה מחייבת כל אדם להעניק מתנות במהלך החג לשני נזקקים לפחות, מתנה אחת לפחות לכל אחד.

מנהגים


תחפושות-תחפושת היא בגד או חפץ המציג את הלובש בזהות שונה מזהותו האמיתית. לעתים כוללת מסכה או איפור. תחפושת נהוגה בחגיגות מסוימות כמו נשפי מסכות. ובחגים בדתות השונות, ובהן: פורים ביהדות, ליל כל הקדושים. תחפושת משמשת לעתים למטרות התחזות.

עדלאידע -עדלאידע היא תהלוכה הנערכת בחג פורים או בחג שושן פורים. עריכת העדלאידע היא מסורת שראשיתה בראשית ימיה של תל אביב, ב-1912. היא הייתה לאירוע המוני בתקופת היישוב וחודשה בימי המדינה.