שינוים חברתיים דתיים בעולם הגלובלי

חסרונות!

התהליך החברתי והתרבותי בגלובליזציה

בתקופתינו, אנו עדים לקשר בין הגלובליזציה, ההתפתחות המואצת של הטכנולוגיה לבין שינויים חברתיים, ערכים חברתיים ולשינויים במהלך הזמן. המושגים האלה הם האבולוציה החברתית והאבולוציה הדתית.

אנטי גלובליזציה

בעולם קמו ארגונים ותנועות אנטי-גלובליסטיות המוחאות נגד החברות הרב לאומיות בעולם הגלובלי ובטענה שהגלובליזציה משנה תרבויות, דתות, בכך שהיא מכחידה אותם מהעולם. התנועות מבקשות להגביל במידה מסוימת את חירותם של תאגידים רב לאומיים ולחוקק במדינות בכל העולם את תפישותיהן בתחום זכויות עובדים, זכויות בעלי חיים, אקולוגיה, איכות הסביבה, פמיניזם, חופש הגירה, ובידוק תרבותי- כשהן עושות שימוש באמצעות שימוש באמצעים גלובליים (האינטרנט) ובאמצעים אחרים כדי לארגן פעילויות, מחאות, הפגנות, כינון פרויקטים, התארגנויות וכינוסים לקידום מטרותיהן. זהו אנטי גלובליזציה.

טיעונים לשינויים החברתיים- נגד!

כיום בגלל הגלובליזציה והאינטרנט ישנן מלחמות אפילו בין אזורים בין מדינות שונות. לדוגמא: רשת האנונימוס אשר פרצה לכל מיני פרופילים אישיים וחשבונות שונים של אנשים במדינות אחרות שזהו למעשה עברה על החוק. כך שבלי האינטרנט לא היינו נכנסים לכל הבלגן בעולם ולכל ההפגנות נגד אותה הרשת אנונימוס.


הגלובליזציה מכחידה חיים של מאות שבטים. "העלמותם" של אותם השבטים נגרמת בגלל סקרנות מטופשת של אנשי הגלובליזציה. טענתנו מסתכמת בכך שצריך לעשות משהו כדי לשמר את אתו השבטים והתרבויות שעוד לא נכחדו.


הגלובליזציה מתקדמת ומקדמת את עולם הרפואה, טכנולוגיה ונבנים מפעלים. אותם הדברים שאנו רגילים ביום יום הורגים אחרים והורסים חיים של חיינו וחיי בני אדם, בעלי החיים וצמחים. כך שהגלובליזציה מתקדמת אך הורסת הרבה יותר.

התייחסות לסרטון הנצפה

בסרטון מוצגת כתבה על ההריסה ההמונית של ביניינים ומבנים עתיקים מאוד ברחבי סין. אנשים שמוחאים נגד הריסתם, צודקים. ראשית, יש להם את הזכות המלאה למחוא וברור שנגד דבר נורא שכזה. אחרי ההריסה של המבנים כמובן התרחש זיהום סביבתי (באוויר ובאדמה) וקשה לתאר מה האנשים שסובלים את הזיהום הסביבתי הנורא הזה. שנית, מדובר במבנים בני 100 שנה ואפילו יותר. מבנים כמו אלה כבר לא יראו בעתיד הקרוב והרחוק. ילדינו לא יוכלו ללמוד את ההסטוריה המרהיבה שאנחנו חווינו וראינו. שלישית, אותם המבנים המדהימים והמרהיבים יכולים להיות הדבר החשוב ביותר לאנשים שגרים שם באזור בגלל היחודיות של המבנים. התושבים בקשו לממן את המוזיאון של "הקיסר השני בשושלת צ'ינג" (שהוא אחד המבנים הידועים ביותר בסין) אך בכל זאת הוא נהרס.