מפוצלים/ ורוניקה רות

מגישים: דניאל זבלין ודנה פלדמן

קצת על מפוצלים...

אז נכון, זה מדע בדיוני. ונכון, כל ספרי המדע הבדיוני הם אותו הדבר: כמה דמויות מוזרות נלחמות, מישהו מת, וזה בערך כל הסיפור-אז זהו שלא.

הסיפור לוקח אתכם לשיקגו הבדיונית, אשר מחולקת לחמישה פלגים: כנות, אומץ לב, הקרבה עצמית, אוריינות וידידות. כמו שאפשר להבין לפי השמות, לכל פלג תכונה שמייחדת אותו. כל אדם יכול להשתייך לפלג אחד בלבד, והפלגים חשובים יותר מכל בן משפחה. אדם שלא משתייך לשום פלג (כתוצאה מחוסר עמידה בדרישות, או מכל סיבה אחרת) נקרא נטול פלג. אדם שיש לו פוטנציאל להשתייך לכמה פלגים (תופעה נדירה) נקרא מפוצל.

גיבורת הסיפור היא ביאטריס (שבהמשך הסיפור מזדהה כטריס), ילדה רגילה מפלג הקרבה עצמית, פלג שהתכונה המייחדת אותו היא חוסר אגו. ביאטריס לא מרגישה שהיא מזדהה עם התכונות הנדרשות לפלג הקרבה עצמית, אבל עדיין רוצה להשאר עם המשפחה שלה. בהיותה בת 16 מגיע יום המבחן. המבחן שיקבע לאיזה פלג היא תשתייך למשך שארית חייה. ביאטריס מגיעה למבחן עם אחיה, כיילב. תוצאות המבחן לא שגרתיות: ביאטריס מתאימה ל3 פלגים- אומץ לב, הקרבה עצמית, ואוריינות. אחרי הרבה התלבטויות, ואזהרה שמגיעה מהבוחנת שלה, ביאטריס מחליטה ללכת לפלג אומץ לב, שם משנה את השם לטריס. מאותו רגע, טריס עוברת מספר מבחנים והרפתקאות שונות, בין השאר היא מתמודדת עם הפחדים שלה, מגלה אהבה ראשונה וחברים אמיתיים.

הספר מכניס את הקוראים לאווירה, הכתיבה סוחפת, ואי אפשר להפסיק לקרוא.

מומלץ בחום!

הסמלים של הפלגים

Big image

ספרי ההמשך...

הסוף!

(תודה שצפיתם בכרזה...)
Big image