Bizden Haberler

20 Mayıs 2022

Big picture

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Töreni Coşku ile Kutlandı

Açılış konuşması için 10. sınıflardan sorumlu Müdür Yardımcımız Oğuz Çaylar'a teşekkür ediyor, emeği geçen herkese saygılarımızı sunuyoruz.

“Sevgiye Engel Yok” Dediler, Gençlik Haftasını İşitme Engelliler ile Kutladılar

Engelli birey yoktur, engelli kalpler vardır” ilkesiyle yola çıkan TAC’li öğrencilerimiz, Gençlik Haftasında yine çok önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptılar.


Tarsus’taki işitme engelli bireylerle keyifli bir kahvaltı etkinliğinde bir araya gelen öğrencilerimiz, iki yıldır okulumuzda devam eden farkındalık çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.


İşaret dilini tüm topluma yaymayı, gençleri hayata kazandırmayı hedefleyen öğrencilerimiz, bu konuyla ilgili çalışmalarını işitme engelli dernek üyeleriyle devam ettirmeyi planladılar.


Masa tenisini ilk kez deneyimleyen, basketbol topuna ilk kez dokunan konuklarımız, öğrencilerimizin misafirperverliğiyle çok mutlu oldular.

Big picture
Big picture

Müzik Sınıfı Öğrencilerimiz John Lennon'ın ''Imagine'' Şarkısını Ukulele ile Çaldılar

TAC müzik grubumuz ECHO’nun katkılarıyla hazırlanan müzik sınıfı öğrencilerimize bu anlamlı çalışmaları için teşekkür ediyor, kendileri ile gurur duyduğumuzu paylaşmak istiyoruz.


1. UKULELE


MERİÇ İ. TAC’25

HELİN B. TAC’25

DEFNE B. TAC’25

ÇAĞLA P. TAC’25

İLHAMİ A. TAC’25

BENGİSU E. TAC’25

ILGIN IRMAK G. TAC’25

AHMET EMRE K. TAC’25


2. UKULELE

NAZ K. TAC’24

AZRA S. TAC’24

ASYA G. TAC’24

EYLÜL N. TAC’25

NEHİR Ö. TAC’25

GAMZE Ö. TAC’24

ALPARTUN G. TAC’24

BERİL DİYAR D. TAC’25VOKAL: ZEYNEP DEREN D. TAC’24

PİYANO: EDİBE EYLÜL Ç. TAC’24

E. GİTAR: KAAN K. TAC’24

BAS GİTAR: EFE İ. TAC’24

CAJON: DEMİR G. TAC’25

Günün anlam ve önemini vurgulayan dans çalışmaları için tüm Hazırlık Sınıfı Öğrencilerimize ve Öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Erkek Gençler Türkiye Tenis Finallerinde Türkiye 4.lüğü


İzmir Zübeyde Hanım tesislerinde 11-15 Mayıs tarihleri arsasında düzenlenen Erkek Gençler Türkiye Tenis Finallerinde okulumuz tenis takımı Türkiye 4.sü olmayı başardı.


Turnuva süresince sporcularımızı yalnız bırakmayan Müdür Yardımcımız Soner Çarkcı, Beden Eğitimi Bölüm Başkanı Gülben Dönmez ve teknik ekibimize emeklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunar, öğrencilerimizi en içten dileklerimizle tebrik ederiz.

Big picture

5. Mission Possible Proje Yarışması Sonuçları Belli Oldu


1. Finalistimiz: TAC‘23 Bensu İnal


2. Finalist grubumuz ise: TAC’23 Azra Ersin- TAC’24 Cenk Sağlam


Bundan sonraki süreç ile ilgili bilgilendirmeler paylaşılacaktır.


Finalistlerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.


Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, katılım ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Gelecek eğitim öğretim yılında da aynı heyecanla katılımlarınızı beklediğimizi hatırlatır, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Big picture
Big picture

19 Mayıs’ı Muhteşem Bir Konserle KutladıkBu hafta okulumuz, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrasına ev sahipliği yaptı.


19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, TAC Ailesine özel muhteşem bir konser verdi.


Eray İnal yönetimindeki orkestra, Mozart'tan Albinoni'ye, Brahms'dan J.Strauss'a kadar birçok eser seslendirerek öğrencilerimize bir müzik şöleni sundu. Öğrencilerimizin müzik kültürlerinin gelişimine de katkı sağlayan bu etkinlikleri her zaman desteklemekten büyük onur duyuyoruz. Öğrencilerimizin büyük bir keyifle dinlediği bu anlamlı konserin gerçekleşmesini sağlayan değerli Sefa Özler ve TAC’68 İbrahim Paksoy’a teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.


Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası şefi Eray İnal ve değerli sanatçılarına öğrencilerimize sunmuş oldukları eşsiz konser için de ayrıca çok teşekkür ederiz.

TAC Geleneksel Kariyer GünleriTarsus Amerikan Koleji Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisinin ve Mezunlar Derneğinin ortaklaşa organize ettiği Geleneksel Kariyer Günümüz, bu yıl 23 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. Kariyer Gününde TAC mezunu ve birbirinden değerli 22 konuğu ağırlayacak olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Konuklarımız, mezuniyetlerinden seneler sonra genç TAC’lilerle bir araya gelmenin; öğrencilerimiz de kendi yürüdükleri yollardan yıllar önce geçmiş olan büyüklerini dinleyecek olmanın heyecanını yaşayacaklar. "Geleneksel Kariyer Günü"ne tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz davetlidir.

Big picture

9. Sınıflar İçin Nakil Sınavı Yapılacak


2022 – 2023 eğitim ve öğretim yılı için 9. sınıfa nakil sınavı yapılacak ve sonucunda oluşacak sıralamaya göre kontenjan dahilinde öğrenci alınacaktır.


Sınav tarihi: 22 Haziran Çarşamba


Son başvuru tarihi: 17 Haziran Cuma


Sınav sonuç ilanı: 24 Haziran Cuma


Kesin kayıt tarihleri: 27-28 Haziran Pazartesi Salı


Detaylı bilgiye www.tc.k12.tr web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kayıt formunun doldurulması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız. (sadece türkçe)

Haftalık YKS BülteniBayram haftası olması nedeniyle bu hafta YKS çalışmalarına ara verilmiştir.

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture