עבודה על המדינה צרפת עיר בירה פריז.

מאת מאיה וורלי ה2 זבולון המר לוד גני אביב

מידע על צרפת

צרפת, הנקראת באופן רשמי הרפובליקה הצרפתית (בצרפתית: République française, נהגה: "רפובליק פראנסז") היא מדינה הנמצאת במערב אירופה. היא מחזיקה בטריטוריות אחדות ביבשות אחרות.

צרפת היא המדינה המתויירת ביותר בעולם במשך מעל לעשרים שנים (בשנת 2012 הגיעו אליה מעל 80 מיליון תיירים זרים). היא ניחנה בנופים ובאתרים היסטוריים מגוונים ביותר, במורשת אדריכלית וגסטרונומית רחבת-היקף, אתרי נופש רבים, אקלים נוח, כמות גדולה במיוחד של אתרי מורשת עולמית, ובתשתיות תחבורה מפותחות היטב. כל אלה הם יתרונות המושכים קהל, לצד אירועי ספורט ותרבות בינלאומיים.

Paris France - Paris Francia
מטבע של צרפת.מטבע היורו.
La Marseillaise, French National Anthem (Fr/En)

עיר בירה צרפת.פריז ובתוכה מגדל אייפל.

פריז, עיר הבירה של צרפת, היא ללא ספק אחת מהערים היפות והאטרקטיביות ביותר בעולם. העיר המרהיבה, המוכרת גם כ"עיר האורות", שוכנת על גדותיו של נהר הסיין ומציעה לתייר מאות אטרקציות ייחודיות ביניהן, מגדל אייפל המפורסם המתנשא לגובה של כ- 300 מטרים, מוזיאון הלובר הידוע, בו ניתן למצוא אוספי אומנות נדירים מכל העולם, עתיקות וכמובן את פסלה של המונה ליזה, שדרות השאנז אליזה, המסמלות את חיי התרבות והפנאי של פריז ובהן מאות חנויות יוקרה, חנויות מותגים, מסעדות מכל הסוגים, בתי קפה ציוריים, שער הניצחון המרשים וההיסטורי, פארקים ירוקים רבים ועוד.

פריז נחשבת לעיר נוחה מאוד מבחינה בטיחותית ואפשר להסתובב במרכזה בחופשיות במהלך שעות היום והלילה. רב המקומות הינם הומי אדם