יצחק רבין

1922-1995

קצת על יצחק.....

יצחק היה איש חשוב ומשמעותי במדינת ישראל. הוא פעל רבות והצילה ולהגנתה,לדוגמא: יצחק היה איש הפלמ"ח וההגנה, הרמטכ"ל השביעי של צה"ל ומפקדו במלחמת ששת הימים, הוא היה ראש הממשלה בשתי קדנציות, הראשונה בשנים 1977-1974, והשנייה בשנים 1995-1992. היה חתן פרס נובל לשלום לשנת 1994. נרצח במהלך כהונתו כראש ממשלה בידי מתנקש יהודי-ישראלי שהתנגד להסכמי אוסלו.

ביוגרפיה

שם:יצחק

שם משפחה:רבין (רוביצוב)

תאריך לידה: 1במרץ 1922

מקום לידה: ירושלים

תאריך פטירה: 4 בנובמבר 1995

תפקידים חשובים שמילא בחייו:

  • & ראש ממשלה (2 כהונות)
  • & שר הביטחון
  • & שר הפנים
  • & שר העבודה והרווחה
  • & רמטכ"ל
  • & שגריר ישראל בארה"ב.

המניע לרצח....

המניע לרצח רבין היא חלוקת דעות!

יגאל אמיר

יהודי,סטודנט למשפטים, חלק על דעותיו של רבין ליצירת שלום ואחווה בעולם!

הוא חשב, שאם הוא יהרוג את האיש שמקדם את העניין ברצינות, הוא יפוצץ את תהליך השלום, והוא הצליח!

ב-4 בנובמבר 1995 נרצח רבין ע"י 3 יריעות בחזה תוך כדי נאומיו, בעצרת השלום.

Big image

ההשפעה על החברה לאחר רצח רבין...

רובו הגדול של הציבור הדתי נמנה עם הימין הפוליטי בישראל. המחאה בציבור זה כנגד ממשלת רבין ומדיניותה הייתה נרחבת. רובה של המחאה היה חוקי לחלוטין ואולם היו גם קבוצות שקראו למרי אזרחי ולסירוב פקודה והיו גורמים קיצוניים שחייבו שימוש בכוח. הממשלה ספגה ביקורת מצד גורמים דתיים לאומיים וחרדיים בטענה שהיא חילונית ואנטי-דתית.

המחאה התייחסה גם לרבין עצמו. הועלו טענות בדבר אהבתו של רבין לטיפה המרה וחלקו בירי על אלטלנה. בהפגנות הימין היו שקראו "רבין בוגד" ו"רבין רוצח"‏[1]. כרזות המציגות את רבין עטוי כאפייה ומחבק אתערפאת נתלו ברחבי הארץ והונפו בהפגנות ימין. בעיתונות החרדית התפרסמה כתבה שבה רואיינה דוקטור לפסיכולוגיה שטענה שרבין לוקה במחלת נפש.

סיכום- " האלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה "

כיום,אנו למדים מהמקרה שאנו לא יכולים להתנהג בצורה כמו שיגאל אמיר התנהג, אנו לא נרוויח שום דבר מאלימות ואנו צריכים לדעת לקבל דעה של אחר ולהבין כי לא כולם חושבים באותה המחשבה.

עלינו ללמוד ולהבין כי יש אנשים שונים עם דעות ומחשבות שונות ואימות לא תפתור את הבעיות אלה אפשר לפתור אותן בדרך נימוס ונעם.

Big image
איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא