שלום,אני אספרגר

עבודה בספרות על הספר :"המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה",נועה.ז

אספרגר ?

קודם כל מה זה אספרגר או מי זה?

אז ככה, אספרגר זהו שמה של תסמונת שהיא כמו אוטיזם וכמו אוטיזם לא הוכח בוודאות שזאת מחלה תורשתית ויש הסוברים שהיא נגרמת בגלל סיבות חיצוניות או הסתבכויות שהיו בזמן הלידה וכ'ו.

השם "אספרגר" ניתן לתסמונת זאת על שם רופא הילדים האוסטרי שחקר אותה "הנס אספרגר" הוא חקר אותה ע"י אבחון ילדים שלוקים בתסמונת כדי לבדוק את התנהגותם.

המאפיינים העיקריים של תסמונת זו הם: קשיים בתקשורת החברתית,לקות מסוימת ביצירת קשר מילולי ובלתי מילולי ואימוץ יוצא דופן של תחומי עניין מצומצמים וייחודיים (בדרך כלל קשה להבחין בזה בגיל צעיר).

עם זאת,לאנשים הלוקים באספרגר יש יכולת יוצאת דופן לזכור כל מיני דברים,הם גם מאוד מאוד מסודרים והם מקפידים על לוח זמנים מסודר ועוד ועוד.....

אם כן,אז מה הבעיה?

לתסמונת אספרגר יש סימפטומים דיי מורכבים,האנשים הלוקים באספרגר לא מסוגלים להבין הבעות פנים ושפת גוף (מה הם מסמלים) והם לפעמים יכולים להגיב לסיטואציה מסוימת בצורה שלא קשורה לה בכלל ולפעמים זה יכול להתפרש בעיני אחרים כחוסר רגישות או גסות רוח וכ'ו אבל לרוב זה פשוט לא בשליטה שלהם.

בגלל סימפטומים אלה (ויש עוד כמה פשוט לא פירטתי הכול) הלוקים בתסמונת אספרגר לרוב,המצב החברתי שלהם לא טוב והם סובלים מהצקות ובידוד מהחברה.

לבד

למרות היכולת לזכור דברים רבים והסדר הקפדני,"האספרגרים" סובלים מהצקות רבות מהילדים בגן או מבית הספר וגם לבדידות וריחוק מהחברה בשל התנהגותם היוצאת דופן והקושי שלהם להבין רגשות ומחשבות של אנשים לפי מה שהם משדרים בפנים ובשפת גוף.אבל האמת היא שהלוקים באספרגר לא יכולים לשלוט על ההתנהגות שלהם,הם לא מצליחים להבין מהר מה אנשים רוצים או מרגישים לפי הפנים שלהם ובגלל שלא מבינים אותם הם נשארים לבד.
Big image

שווים באמת

יש דרך לשנות את המצב הזה וזה אם רק נבין יותר ולא נשפוט או נצחק על אנשים ששונים מאיתנו כי רק ככה כולם יהפכו לשווים באמת.
חדשות 2-מהי תסמונת אספרגר?

קישור לכתבה שעשו בערוץ 2 על תסמונת אספרגר למי שרוצה לחקור ולהעמיק עוד קצת בנושא.