Tervislik Toitumine

Annabel ja Helena Kätlin

Millest me täna kirjutame?

Kui sa tahad toituda tervislikult pole sul vaja süüa ainult salatit, sellest ei saa ju kõhtu täis tahaks ju ka liha, kuid liha annab väga palju kaloreid, sellepärast tuleb süüa seda mõistlikult ja mitte liiga palju. Täna koostame me ühe nädala tervisliku toitumise plaani kus kirjutame kui palju meie arust tuleb erinevat salatit ja liha süüa.

Tervisliku toitumise põhimõtted!


Tervisliku toitumise põhimõtted on tavaliselt:

  • Süüa tuleb mitmekesiselt
  • Süüa tuleb vastaval vajadusele
  • Mõõdukalt võib süüa kõike mis maitseb

Kuidas valida mida süüa?

Kuidas valida mida süüa? söögi valik on enese asi kes mida tahab, kuid mõistlik on uurida toidupüramiidi vms, et teada saada mis on tervislik. Igapäeva toidus peab olema ka erinevaid puu- ja juurvilju.

Tervise Arengu Instituudi kampaania 2009

Mida peaks korralik söögikord sisaldama?

Korralik söögikord peab sisaldama viite erinevat toiduainet. Erinevaid toite on kerge valida, kuna sa saad valida selliseid toite mida hing ihkab aga väikses koguses. Sööke tuleks valida ikka tervislikke mitte mingeid makaroone ega krõpse.

Millised vitamiinid on olulised ja miks?

Vitamiine on vaja, et me oleksime terved ja tugevad. Samuti on vitamiine vaja ka selleks, et me lihased, närvid ja luud oleks terved. Vitamiine leidub igas toidus aga erinevas koguses. Talvel peab olema kindlasti vitamiinide rohke toidulaud.