חקר תאונה קטלנית

מגישים: עומרי ודניאל שטרנברג

מבוא

בתאריך 4/12/2015 התרחשה תאונה קטלנית בין משאית לבין רכב פרטי ובו שהו 3 נערות בנות 17-18. הנערות יצאו לחגוג במסיבת גיוס עם עוד 25 צעירים בוילה ששכרו הנערים בשדה צבי. הרכב הפרטי בו שהו הנערות יצאו מכיוון שדה צבי, והמשאית יצאה מכיוון בית קמה. בשעה 10:50 התקבל דיווח אצל מד"א והפראמדיקים יצאו לטפל בנפגעים. לאחור ניסיונות החייאה קבעו הפראמדיקים את מותם של שתי הנערות הישבו מקדימה במקום. הנערה שישבה מאחור פונתה לבית החולים סורוקה במצב קשה מאוד. לאחר כשבועיים מצבה של הנערה ששרדה התדרדר והיא מתה מפצעיה.

"הייתה לנו מסיבה מדהימה, בלי אלכוהול ובלי בלאגן. חגגנו בכיף וזה נגמר באסון." אמר אחד מהצעירים שחגגו במסיבה ועולה כי התאונה נגרמה מאי מתן זכות קדימה ובנוסף עקב עקרון השוני והאי סימטריות ועיקרון ההתייחסות הכוללת לסביבת התעבורה.

Big image

הרכב שבו היו הצעירות לאחר התאונה

ניתוח האירוע

Big image

ההיבט הפיזיקלי של התאונה

לתאונה היו כמה היבטים פיזיקליים עיקריים:

1.המשאית הייתה מאד קרובה לצומת כשהבחינה ברכב ולכן לא היה למשאית מספיק מרחק לבלימה. כאשר הנהג מבחין בסכנה ועד לרגע בו הנהג לוחץ על דוושות הבלם עובר זמן מסוים והוא נקרא הזמן התגובה. ניתן לחשב את מרחק התגובה לפי הנוסחה הבאה- sתגובה=תגובהvxt. כאשר הנהג לוחץ על דוושות הבלם, המרחק שהמכונית עוברת נקרא מרחק הבלימה התלויה בשני גורמים - האנרגיה הקינטית שיש למכונית וגודלו של כוח החיכוך. ככל שכוח החיכוך גדול יותר כך המרת האנרגיה דורשת מרחק קצר יותר. המשאית לא הצליחה להגיע לעצירה מוחלטת מכיוןן שהמרחק בין המשאית למכונית קטן מהמרחק שדרוש לה לבלום.

2.על פי חוק 1 של ניוטון -גוף יתמיד בתנועתו,תנועת הגוף קדימה תמשיך עד שכוח יפעל בכיוון ההפוך כדי לעצור אותה. המשאית התמידה בתנועתה,צברה תאוצה וכך יותר קשה לעצור ולבלום.

3.מסה של משאית גדולה יותר ממסה של מכונית. לפי חוק 2 של ניוטון f=mxa כוח ההתנגדות הרבה יותר גדול ולכן התאונה הינה קטלנית. בנוסף לכך, לפי חוק שימור האנרגיה כל האנרגיה של המשאית, כל אנרגיית התנועה של משאית הומרה לאנרגיה של חום ברגע ההתנגשות וכל הכוח והאנרגיה הגדולים של המשאית פגעו והרסו את המכונית.

Big image
Big image

סיכום ומסקנות

מסיפור זה ניתן להסיק מספר דברים:

נועה שרי, תושבת שדה צבי, התלוננה מספר פעמים לממשלה על צומת זה. לכן, כל תלונה אשר מוגשת לממשלה, צריכה להיבדק ובמידת הצורך להיות מטופלת על ידי האחראיים לה, כדי למנוע תאונות דרכים ונפגעים. לא צריך לחכות לתאונה אחת או שתיים כדי לפעול, ברגע שנתונה בעיה צריך לטפל בה במלוא המהירות!

מספר פתרונות אפשריים לבעיה:

*הצבת רמזור בצומת זה.

*עד טיפול בכביש, להגביל את המהירות למהירות הנמוכה מהרגיל.

*קיצוץ הגבעה שלפני הצומת.

*הצבת מחלף.

סרטון המשחזר את התאונה(הסרטון מצורף לאחר הכותרת המשנית)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4735516,00.html