מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

24-30.3.2019

דבר המנהלת

לקהילת הרב תחומי עמק-חרוד שלום,


חוטים של גשם/ אהוד מנור


הסתכל, הנה חוטים של גשם;
מישהו רוצה לתפור,
בגד חג לכל העמק,
לגבעות, להרים ולמישור.

בוא ונחכה לגשם
נצפה עד שישוב.
נחכה לו עד הערב,
שידע שהוא חשוב.


פורים עבר חלף ופסח כבר בפתח.
בביה"ס תקופה זו מאופיינת בעבודה מקבילה על השנה הנוכחית יחד עם הכנות לשנה הקרובה.
בחטיבה י"א-י"ב החלו המבחנים המסכמים והתלמידים בכל מקצועות ההרחבה עובדים במרץ על עבודות, תערוכות והפקות הסיום. לקראת שנת תש"פ ארחנו השבוע את תלמידי והורי כיתות ו' בערב פתוח מוצלח וחגיגי.
בעת האחרונה צוות מורי ביה"ס והנהגת "מארג" עוסקים בכתיבה של פרופיל ביה"ס וגיבוש החזון.

בשבוע האחרון הרחבנו את מעגל השותפים בבניית החזון כשההצעה הוצגה להנהגת התלמידים. במקביל ישותף בחשיבה גם ועד ההורים ובהמשך לקהילת ביה"ס כולה. המטרה עד סוף שנה זו היא גיבוש חזון ביה"ס לשנים הבאות והצגתו לכל קהילת ביה"ס.

מוזמנים לקרוא בהרחבה על הארועים שהתקיימו השבוע בביה"ס.
לילך.

יום פתוח לתלמידי שנתון ו'

ביום ג' השבוע ארחנו את בוגרי כיתות ו' והוריהם ביום הפתוח. פתחנו בטקס קצר שבו הופיעו תלמידנו בשיר ונגינה. ומיד לאחר מכן נפתחו תחנות הפעילות של מקצועות הלימוד. הורים ותלמידים נחשפו לתכני הלימוד, שוחחו עם הצוות והכירו את הנעשה בביה"ס. במקביל התקיימו שני מפגשים עם הנהלת ביה"ס במרכז היזמות. הערב סוכם כמהנה ומוצלח ביותר.
תודה גדולה לענת נאמני שלנו על הפקת הערב המוצלח.
Big picture

דמוקרטון 2019 ברשת עמל

כ 250 תלמידים, נציגי 47 בתי ספר ברשת עמל מכל חלקי הארץ, הגיעו אל מרכז רבין בתל אביב לאירוע השיא של פעילות הדמוקרטון 2019.

התלמידים הגיעו לאחר תהליך למידה ארוך ומשמעותי בו עסקו כנבחרת המורכבת משלושה או ארבעה בתי ספר בסוגיה אזרחית שנויה במחלוקת, ובנו קופסאות בריחה ברוח אותה הסוגיה.

במסגרת התחרות הרכבנו נבחרת של חמישה תלמידי השנתון - יפתח בריימוק, נועה זכאי, עוז גטה, הלה בריל וכחל דת. הדילמה שבה עסקנו הייתה- "האם קצבאות גומרות לאבטלה?".

במהלך היום התנסינו בקופסאות בריחה שהכינו בתי ספר אחרים ועברנו סיור במוזיאון, בו שמענו קצת מקורותיו של יצחק רבין, בדגש על דילמות שונות עמן התמודדו מנהיגים בישראל.


קינחנו בהצגה שעסקה בדילמה - "הזכות להישכח באינטרנט", תלמידי תיאטרון של שנתון י' הציגו 2 סצנות בהן הועלתה הדילמה והומחשה אל מול התלמידים

ההצלחה הייתה גדולה ותלמידינו זכו לשבחים רבים מצד המארגנים והתלמידים.

היום הסתיים בהדמיה של וועדת שרים לענייני חקיקה, אשר עסקה בדילמה שהעלו בהצגה ולאחר הדיון התקיימה הצבעה אלקטרונית.

נהנינו להיחשף מעט לדילמות השונות ולעבוד בשיתוף פעולה עם בתי ספר אחרים של הרשת.


רשת עמל רואה בתלמידים שלה שותפים מלאים לעשייה ולאחריות לעתידה של החברה בישראל וקוראת להם: ”בואו נשלב ידיים ונבנה חברה של אנשים טובים ומקום שטוב לחיות בו”.

Big picture
Big picture

שנתון י' בבית המשפט העליון

כחלק מהתוכנית השנתית בכיתה י' "להיות אזרח" יצאו השבוע תלמידי שנתון י' לסיור בבית המשפט העליון בירושליים. לקראת הסיור שמעו התלמידים הכנה על ידי איתי רון, מורה לאזרחות, שעסקה ברשויות המדינה, סוגי בתי משפט ומשפטים. איתי נתן דוגמאות למשפטים מפורסמים שהתרחשו בישראל - משפט אייכמן, ההכרעה בעתירה של אליס מילר לבג"ץ ועוד.
הסיור עצמו כלל כניסה לדיון, עריכת משפט לדוגמא וסדנאות בנושא חופש הביטוי. האירוע סוכם כחווית לימוד מעצימה.
Big picture
Big picture

סיורים לימודיים: אומנות, מחול וקולנוע

קולנוע

ביום חמישי יצאה מגמת הקולנוע לסיור לימודי. התלמידים ביקרו בבית הספר לקולנוע ולטלוויזיה על שם סטיב טיש באוניברסיטת תל אביב ובית הספר סמי עופר לתקשורת במרכז הבינתחומי בהרצליה. התלמידים שמעו מעט על מוסדות הלימוד , צפו בסרט סטודנטים ולמדו על עבודת העורך מיוסף גרינפלד, אחד מבכירי עורכי הסרטים בארץ. התלמידים סיירו במוזיאון התקשורת, למדו בקצרה על ההיסטוריה של הדפוס והעיתונות והתנסו באולפן רדיו ומציאות מדומה. היה סיור מהנה ונתן לתלמידים טעימה מהעולם האקדמי בתחום הקולנוע והתקשורת.
Big picture

מחול

ביום רביעי במסגרת מגמת המחול של בית הספר, נסעו התלמידות להתנסות בשיעורים ולטעום מעט מהמסלול להכשרת רקדנים של מרכז ביכורי העתים בתל אביב. במהלך היום הן קיבלו שלושה שיעורים - אחד מודרני עם מורים מקומיים, ועוד שני שיעורי רפרטואר - בהם הן למדו מיצירותיהם של היוצרים והכוריאוגרפים אייל דדון וברק מרשל בהדרכת תלמידי המסלול. בסוף היום צפו הבנות במופע בהשתתפות תלמידי המסלול, שכלל גם את הריקודים שהן למדו בשיעורים.

תלמידות המחול סיכמו את היום - ״נהננו מאוד, טעמנו קצת מסדר יומם של הרקדנים המקצועים והעשרנו את הידע שלנו. היה כיף ממש להתנסות ביצירות שרקדנים מקצועים רוקדים״

https://youtu.be/LTh9CElXbAA

אומנות

ביום רביעי 27/3 יצאנו, שתי מורות לאמנות ושבע עשר בני נוער שוחר אומנות מכיתה י"א לסיור אמנות בתל-אביב. הסיור התחיל בכיכר ה"בימה" היפה והסבר על הפסל "התרוממות" (שלושת העיגולים") של קדישמן. משם צעדנו לכיכר רבין ולמדנו על הפסל- אנדרטה לשואה והתקומה של תומרקין. ושוב, צעדנו ברחובות העיר עד למוזיאון תל- אביב לאמנות שם חכתה לנו הפתעה שהכינה לנו המורה המקסימה שלנו חן מזרחי: נפגשנו עם האמנית, הציירת הריאליסטית אורית אקטע הילדסהיים שריתקה את התלמידים. במוזיאון חווינו עוד שתי תערוכות מרתקות אם גם אניגמטיות. סיימנו את הסיור בבילוי במתחם שרונה היפה והכי חשוב, הגענו בריאים ושלמים הביתה.
Big picture

קייטנות דיגיטליות - פסח 2019

אגף טכנולוגיות מידע במנהל תקשוב טכנולוגיות ומערכות מידע, מפעיל זו השנה הראשונה את תכנית "הקייטנות הדיגיטליות" במהלך חופשת הפסח. "הקייטנות הדיגיטליות" היא תכנית קורסים מקצועיים מקוונים לתלמידים המקדמים חדשנות חינוכית בסביבה דיגיטלית ולמידה פעילה, עצמאית וחווייתית דרך התנסויות, ממוקדת לומדים, כשהלימוד מלווה בתמיכה, ייעוץ, ליווי ו"מנטורינג".


התוכנית תפעל בין התאריכים 14-18.4.19, בין השעות 16:00 - 09:00.

הקורסים המקוונים מיועדים לתלמידים בכיתות ד' ומעלה ויתמקדו השנה בנושא מדעי המחשב, קוד, רובוטיקה.

קישור לאתר הקייטנות

Big picture

הזמנה למופעי בגרות בתאטרון שנתון יב

Big picture