Bizden Haberler

5 Kasım 2021

Big picture

Tarsus Amerikan Kolejinde Oktoberfest heyecanıTarsus Amerikan Kolejinde, 25 Ekim haftasında Oktoberfest kutlaması yapıldı.


12’ncisi düzenlenen TAC Oktoberfest, her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla kutlandı. Gün boyunca teneffüslerde çalan zilin “Oktoberfest”i hatırlatması ve öğle yemeğindeki Alman menüsü de bu özel güne anlam kattı. “Yabancı Dil Oyunları ile Oktoberfest Kutlaması” ise 9. sınıf ve 10. sınıf öğrencilerinin dil öğrenimine farklı bir soluk getirdi.


Dil eğitiminde öğrenmeyi kolaylaştırmayı amaçlayan okulumuzda; “Oyun ile Almanca Öğretimi” yöntemi doğrultusunda, okul bahçesinde, Almanya kültürünü ve dilini kapsayan İstasyon Oyunları gerçekleştirildi. Öğretim metotlarını çağa uygun bir şekilde geliştiren Almanca öğretmenlerimiz, öğrenmeyi daha verimli ve eğlenceli şekilde sağlamanın mutluluğunu yaşadılar.

2. Yabancı Dil Almanca Öğrencilerinde Oktoberfest Yarışma HeyecanıTarsus Amerikan Koleji 2. Yabancı Dil-Almanca öğretmenleri, derste çeşitli aktivitelerle Almanca öğrenimini daha zevkli ve verimli hâle getirmek amacıyla çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar kapsamında, Almanya’da her yıl Ekim ayında düzenlenen dünyaca ünlü festival Oktoberfest’e ilişkin bir etkinlik düzenlendi.


Almanca eğitimi alanında Berlin ve İzmir’de faaliyet gösteren ve alanında bir dünya devi olan DAS Akademi’nin hazırlamış olduğu “İnteraktif Almanca Eğitim Portalı Minticity” ile “Oktoberfest” adı altında TAC hazırlık sınıfı öğrencileri için “Tresor-Knakcker” yarışması düzenlendi. Çevrim içi düzenlenen yarışmanın sonunda tüm öğrencilere Mintos Puan hediye edildi. Tarsus Amerikan Koleji 2. Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı öğrencileri, Alman dili ve kültürüne ilişkin sorularla yarışırken hem çok eğlendiler hem de çok önemli bilgiler edindiler.

Yurt İçi Üniversite Hazırlık Çalışmaları Sunumu
Tarsus Amerikan Koleji olarak, öğrencilerimizin üniversiteye hazırlık yolculuğunda yanlarında olmaya ve onlara destek vermeye devam ediyoruz. Yurt İçi Üniversite Danışmanımız İlker Kaba, 10. sınıflarımızın Rehberlik Derslerine konuk oldu. Kaba, okulumuzdaki yurt içi üniversite hazırlığına yönelik çalışmaları anlattı ve YKS süreci hakkında bilgiler verdi. Merak ettikleri soruların yanıtlarını öğrenen öğrencilerimiz, aynı zamanda istek ve önerilerini paylaşma fırsatı da yakaladılar.

Big picture

IB Broşürümüz güncellenmiştir


Güncellenmiş IB Broşürü için görsele tıklamanız yeterli.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi El Kitabı Güncellenmiştir


Güncellenmiş PDR El Kitabi için lütfen aşağıdaki görselte tıklayınız.

Haftalık YKS Bülteni


Sınav haftası olması nedeniyle bu hafta YKS çalışmalarına ara verilmiştir.

Big picture

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture