עמותת על"ה

העמותה למען המבוגר

מגישות : שלי ויסוקובסקי ויובל רימון

כיתה : ט'4

מורה : חראזי שירלי


על"ה נוסדה על ידי עיריית רחובות בשנת 1982 בשיתוף אש"ל, משרד הרווחה ומשרד הבריאות. על"ה הינה עמותה בעלת מוניטין וניסיון רב שנים, ידועה ביכולותיה להקים, לפתח, להפעיל ולנהל שירותים אישיים, חברתיים וקהילתיים לאוכלוסיית הגיל המבוגר, והיא עושה זאת בסיוע עיריית רחובות, משרד הרווחה ואש"ל.

על"ה הינה היחידה ברחובות המגישה מעטפת שירותים רחבה ומגוונת קרי שירותי סיעוד ורווחה, מרכז יום למבוגר, קהילה תומכת עם לחצני מצוקה, אוזן קשבת, פעילויות חברה, בריאות, תרבות ופנאי. כל זאת, במטרה לספק מענה מקצועי הולם למגוון אוכלוסיות יעד בעיר, החל במבוגרים עצמאיים, דרך אנשים המוגבלים בתפקודם היומיומי וכלה בתשושי נפש. הכול בהתאם לצרכים וליכולות האישיים.

דבר יו"ר העמותה יחזקאל הרמלך


למעלה משלושה עשורים פועלת על"ה למען העיר ותושביה בהרבה אהבה וללא כוונות רווח. פעילותם הברוכה של מתנדבי העמותה ועובדיה קידמו אותה לצמרת העמותות המצטיינות בישראל. חזונה של על"ה הוא לאפשר למבוגרי עירנו להמשיך לחיות את חייהם בביתם ובסביבה המוכרת להם. להעניק להם "דיור מוגן" בבית. חזון זה הוא הבסיס לפועלה של העמותה.

אנו זקוקים לבית במקום מרכזי ונגיש בו יינתנו כל השירותים המיועדים למבוגר. העירייה הקצתה מגרש במקום מתאים וגם העמידה תקציב בסך 2.5 מיליון ₪, החברה העירונית ה.ל.ר. התנדבה לנהל את הפרויקט ללא עמלה ואשל השתתפה בחלק מהוצאות התכנון. אנחנו גייסנו תרומות, אך טרם הגענו ליעד התקציב הדרוש.

תושבים רבים מכל רובדי האוכלוסייה שיתפו עצמם באתגר ותרמו את חלקם להקמת הבית המיועד להם. אני פונה לאלו שטרם העלו תרומתם, לא להישאר מאחור. תרומתם תונצח בהתאם לגובה התרומה ב"ספר התורמים", על "קיר התורמים" ובחדרי הפעילויות.

אני גאה לעמוד בראש ארגון העוסק במלאכה כה חשובה אשר נעשית מנימי ליבם של כל מתנדבי העמותה ועובדיה. אני מאחל לכולנו בריאות טובה, חיים טובים ומלאי משמעות.

יחזקאל הרמלך

Big image
סרט תדמית. על"ה - טלויזיה קהילתית רחובות