Soplicowo

Poczuj klimat szlacheckiej Polski.

Miejsce łączące pokolenia.

Niewielki, drewniany dworek „Soplicowo”, położony na wzniesieniu, zewsząd otoczony jest malowniczą naturą. Złote pola, brzozowy gaj czy szumiący potok. Wszystko to, na co dzień otacza naszych Gości i zapewnia im niepowtarzalną atmosferę.

Każdy pokój zapewnia piękne widoki na ogród, w którym hodujemy warzywa i owoce, czy niedaleko położony las.

Big image

Poznaj smaki staropolskiej kuchni.

Dworek owiany legendą...

Od wieków o "Soplicowie" krążą romantyczne legendy. Jedna z nich opowiada o bezgranicznej i nieszczęśliwej miłości Jacka Soplicy i Ewy - córki Stolnika. Mimo łączącego młodych uczucia, ku rozpaczy Jacka ojciec dziewczyny nie zaakceptował związku. Jakiś czas później Soplica dowiedział się o zaręczynach swojej ukochanej z innym i wykorzystując napad Moskali na zamek, śmiertelnie ranił Stolnika. Dręczony wyrzutami sumienia uciekł z kraju i został kapłanem. Ewa również nie zaznała szczęścia.

Big image

Polowanie i grzybobranie czas zacząć!

"Soplicowo" zapewnia bezpośrednie obcowanie z naturą - spacery po pięknym lesie, połowy ryb w pobliskim strumieniu, grzybobranie. Organizujemy polowania w towarzystwie wytrawnych myśliwych oraz bezkrwawe łowy na niedźwiedzia.

"Ach, to może ostatni! patrzcie, patrzcie, młodzi, Może ostatni, co tak poloneza wodzi!"

Nasz dworek wyjątkowo pielęgnuje polskie tradycje. Raz w roku nasi Goście, mają okazję obejrzeć jedynego w swoim rodzaju Poloneza. Tancerze ubrani są w staropolskie stroje,
a akompaniuje im orkiestra.
Polonez - Pan Tadeusz

„Tu przerwał (...); wszystkim się zdawało, że Wojski wciąż gra jeszcze, a to echo grało”.

W sezonie letnim, w każdą niedzielę zapraszamy naszych Mieszkańców na pełen niezapomnianych wrażeń wieczór przy lampce wina lub nalewki z owoców lasu. Gościom siedzącym przy ognisku proponujemy wysłuchania koncertu na rogach w wykonaniu lokalnych myśliwych oraz obejrzenie pokazu władania szablą.
Big image
Big image

"Malowniczość rozprasza siłę marzenia"

Nasz dworek to również miejsce dla koneserów sztuki. W głównym holu znajdują się repliki dzieł patriotycznych malarzy. Jedna z nich to "Rejtan" Jana Matejki.
Big image