חברה מתוקנת בהגות הציונות של הרצל

שוויון זכויות בין המינים

חזונו של הרצל

הרצל נולד בשנת 1860 . הוא נולד בעיר פשט,כיום חלק מבודפשט, למשפחה מתבוללת , אח לאחות גדולה ששמה פאולינה. הרצל גדל וגיבש חזון, חזון למדינה יהודית בישראל.כמו כן הוא קיווה שהמדינה שתקום תיהיה מתוקנת, שבה יש כבוד,אחווה,ריעות ועוד. בשנת 1904 הרצל חלה ומת, בעודו אב לילדים ובן 44 בלבד.גם שאר משפחתו , רובה,מתה ממחלות.החזון של הרצל היה במגוון תחומים, למשל כלכלה,שוויון בין המינים, ביטחון וכו'.

הוא חיבר את הספר , ''אלט נוילנד '' בו תיאר את החזון שלו לחברה מתוקנת.

הרצל אמר, '' אם תרצו - אין זו אגדה'' ואכן הוא רצה והגשים, בעקבות פעולותיו הרבות למען המדינה , הקונגרס הציוני שייסד, הפגישות שלו עם הדיפלומטים, הובילו לכך שכ40 שנה לאחר מותו קמה מדינת ישראל בדיוק כמו החזון של הרצל, אבל הערכים שהרצל קיווה שיהיו בה עדיין בתהליך הגשמה ואנחנו מתקדמים בהם מדי יום וחודש.

רעיון אחד של הרצל:שוויון זכויות בין המינים

שוויון בין בני האדם- "תן לי לומר לך שחברי ואני לא מבדילים בין בני האדם. אנחנו לא שואלים את האדם לאיזה גזע אן לאיזו דת הוא שייך "

הרצל קיווה שיהיה שוויון בין גברים לנשים, בעבודות, בזכויות,באורח החיים באופן המגורים ועוד.

כיום השוויון בין המינים נמצא בהתקדמות גדולה מאוד מהעבר,גברים ונשים עובדים וחיים כמעט אותו דבר.אם כי הדוויון עדיין לא מלא ויש עוד מה לעשות בנושא.

דוגמאות להתקדמות השוויון בין המינים:1.גולדה מאיר, דוגמה לפעם הראשונה שבה אישה כיהנה בראשות הממשלה, וזוהי דוגמה לשיפור הזכויות בין המינים

2.גם נשים יכולות לעבוד היום וזוכות לכבוד כמו הגברים

לעומת השיפורים, יש דוגמאות גם לחוסר השוויון. חוסר השוויון בשכר , בסטיגמות בחברה ועוד.אז בואו נמשיך לפעול למען שוויון בין המינים ונקווה שעוד כ-50 שנה השוויון יהיה מלא יותר.

אני משערת, שעוד כ40-60 שנה השוויון יהיה מלא אם כולנו נפעל למענו.

סרטון שוויון בין המינים - כולנו שווים
פערי השכר בין גברים לנשים - 17%

רפלקציה

מה למדנו מהעבודה?: למדנו שלהרצל היו חשובים הרבה דברים במדינה המתוקנת החדשה, בינהם השוויון בין המינים . למדנו בנוסף שהשוויון היום יותר טוב מפעם אבל עוד יש מה לשפר.

למדנו גם שהרצל הספיק לעשות הרבה בחיים , ועשה הרבה במעט זמן, כמו לחזות את המדינה ולפעול הרבה למענה.כמו כן, ניתן להסיק מהעבודה שחזונו של הרצל היה מגוון ולא רק שתהיה מדינה, אלא גם תחומים אחרים.

השוויון בין המינים חשוב, מכיוון שנשים צריכות גם לממש את הכשרונות שלהם ולא להשאר בבית כבולות לטיפול בילדים כי ככה קבעה החברה של היום. אני , כאישה, מתכוונת לעבוד במצקוע מבוסס ולא להשאר רק בבית כי בעלי יחשוב שכך כדאי.