Bizden Haberler

13 Ocak 2023

Big picture
Big picture

Okul Başdanışmanı Mrs. Sunderman'ın Birinci Dönem Sonu Mesajı


2022-2023 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi oldukça başarılı geçti. Okul camiası olarak, birlikte yüz yüze öğrenip çalışabildiğimiz için mutluyuz. Bu dönemde, burada sadece birkaçını paylaşabileceğimiz birçok başarıyı kutladık:


  • Tarsus Okulları, Uluslararası Okullar Birliği (CIS) Hazırlık Değerlendirmesi Raporu ve ziyaretini başarıyla tamamladı. Şu anda 12-18 ay sürecek olan CIS Öz Değerlendirme aşamasına geçmiş bulunmaktayız. Bu süre zarfında, üç okul olarak titiz bir çalışma yaparak uluslararası okullara yönelik CIS standartlarına göre kendimizi değerlendireceğiz. Bu süreci, daha da büyüme ve gelişme fırsatları yaratmak için kullanacağız.


  • TAC camiası ve paydaşları olarak, vizyon ve misyonu gözden geçirme/yeniden yazma konusunda iyi bir ilerleme kaydediyoruz. Bu heyecan verici, çünkü bir okulun güçlü ve bağlamsal olarak anlamlı bir vizyonu ve misyonu olduğunda, bunlar okulun kararlarına rehberlik eder ve herkesin öğrenciler için belirlediğimiz nihai hedeflerimize odaklanmasını sağlamak için kullanılır. Tüm paydaşlarımız, Şubat ayı içerisinde vizyon ve misyon çalışmasına katılmak için daha fazla fırsat bulacaklar.

  • Bahar döneminde, yüksek kaliteli öğretim ve öğrenme tanımımızla birlikte TAC Stratejik Planını geliştirmek için de çalışmalara başlayacağız. Bu süreçlerde yine TAC paydaşlarının sesleri önem taşıyacak. Daha fazla bilgi için Okul Başdanışmanı ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

  • Tüm paydaşlarla iletişim, TAC olarak bizim için bir odak noktası ve değer olmaya devam ediyor. Bir öğrencinin veya velinin bir isteği veya endişesi olması durumunda iletişim kurabilecekleri çeşitli kişiler vardır: öğretmenlerimiz, rehberlik uzmanlarımız, Müdür Yardımcılarımız ve gerekirse üst yönetimimiz.

  • TAC öğrencileri sınıftaki akademik başarılarının yanı sıra Avrupa Gençlik Parlamentosu, Model Birleşmiş Milletler, spor, satranç, robotik gibi birçok etkinlikle toplum içerisinde öne çıkıyorlar!

Birinci Dönemin Son Sınavları da Başarıyla Tamamlandı

Yoğun geçen bir sınav haftasını geride bırakmanın rahatlığını yaşayan öğrencilerimizin sınavlarının iyi geçtiğini umut ediyor, akademik başarılarının devam etmesini diliyoruz.

Big picture

TAC'de Abi Kardeş Dayanışması


Tarsus Amerikan Kolejinin (TAC), en önemli ayrıcalıklarından biri olan abi ve abla dayanışması ile ilgili çok güzel bir örneği gururla paylaşmak istiyoruz.


11A sınıfı öğrencimiz Edibe Eylül, ilgilendiği tıp alanıyla ilgili bilgi almak için 23 Mayıs 2022 Kariyer Gününde tanıştığı TAC’89 Porf. Dr. Oğuz Yılmaz’ı ziyaret etti. Ziyareti sırasında değerli mezunlarımız TAC’94 Prof Dr. Hüsamettin Uslu ve TAC’96 Prof. Dr. İbrahim Karaca Başaran ile de tanışma fırsatı bulan Edibe Eylül bu buluşmada kendisine gösterilen ilgi ve alakadan oldukça etkilenmiş olarak ayrıldı. Tıp okumayı çok arzu eden Edibe Eylül’e bu kararında destek vermek amaçlı çalışma ortamlarını görme fırsatı sunan TAC mezunu 3 abisine, değerli zamanlarını ayırdıkları için çok teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.


Piyano ve Satrançta da üstün başarılara sahip öğrencimiz Edibe Eylül ile gurur duyuyor, kariyer hedefine ulaşmasında başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture

TAC Kız Voleybol Takımımız Bölge Finallerini, Oynadığı 3 Maç ile Tamamladı

Adana’da düzenlenen Liseler Arası Voleybol Bölge Şampiyonasında oynadığı maçlarda sonuna kadar mücadele eden TAC Lise Kız Voleybol takımız ile gurur duyuyor, öğrencilerimize teşekkür ediyor ve emeği geçen öğretmenlerimize saygılarımızı sunuyoruz.

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture