Kaupmehed

Keskajal

Kaupmehed

Varakeskajal olid kaupmehed rändurid. Nad pidid tooma väärtuslikke kaupasi üle pikkade maade, et neid müüa nendele kellel neist puudusoli. Kaupmehed said oma tehingute eest suurt tulu, sest nad ostsid kaupasi odavalt ja müüsid kallimalt. Pikkad teekonnad esitasid neile raskusi ja nad pidid alati olema valmis röövliteks. Teed olid kõik valveta, keegi ei olnud neid hooldanud ja kaupmehed pidid maksma makse kui mõne isanda maalt läbi liikusid või lihtsalt selle eest, et nad tema maal tehinguid tegid. Selle pärast otsustasid kaupmehed luua gildi.

Kaupmeeste gildid

Kaupmeeste gildid keskajal lõid kauplemis reegleid linnades kus nad asusid. Gildi liikmed olid väga võimekad ja nemad olid need kes reguleerisid kuidas kauba tehinguid tehti. Kaupmeeste gildi liidrid olid tavaliselt keskaja linna kogukonnas ühed kõige tähtsamad inimesed. Tihti peale said gildi esimehed ka linnapeaks. Gildi eelis oli ka see, et nad said maa lordidega arutleda palju gild pidi maksma makse oma tehingute eest.
Big image

Kaupmehe elustiil

Kaubandusest teenitud kasumi investeerisid nad tavaliselt oma ärisse või ostsid maavaldusi. Osad Kaupmehed kulutasid ka palju raha heategevusele, näiteks annetasid nad raha vaestele ja tegid kalleid kingitusi kirikule. Rikkamad kaupmehed elasid nagu aadlikud ja kandsid sama kalleid rõivaid, ning hinnalisi ehteid. Kaupmehed hindasid ka kunsti ja näitemänge. Nende kodudes olid kallid maalid ja muud kunstiteosed. Osade majad olid isegi unkemad kui aadlikel.
Big image