חלוציות במאה ה-21

מגישה: מאיה הורוביץ

מהי חלוציות בשבילי?

בשבילי חלוציות היא מעשה ראשוני של אדם או קבוצה .המונח מתייחס לרוב לפעולה הנוגעת לתחילת התיישבות הגעה לשטח חדש לצורך בנייתו ומחקרו. חלוציות תיתכן גם במשמעות צבאית.

יחידת הקומנדו

חטיבת הקומנדו היא חטיבה של חיל הרגלים בצה"ל המאגדת תחתיה ארבע יחידות מובחרות בצה"ל -יחידת מגלן, יחידת דובדבן, יחידת אגוז ויחידת רימון .

החטיבה כפופה לעוצבת האש. על הקמת החטיבה החליט ב2015- הרמטכ"ל. החטיבה הוקמה רשמית ב- 27 בדצמבר 2015 .

מידע על היחידות בארגון

יחידת אגוז


יחידת אגוז (יחידה 621) היא יחידת הקומנדו של זרוע היבשה בצה"ל.‏ יחידה מובחרת והתנדבותית שפעלה במסגרת חטיבת גולני ופיקוד הצפון.

היחידה מתמחה בפעילות יבשתית מורכבת, ובמקור נועדה ללחום בטקטיקה של לוחמת גרילה כנגד ארגון חזבאללה ברצועת הביטחון שבדרום לבנון. היא מתמחה בלחימה בשטח סבוך, בשדאות, הסוואה ועוד. ניסיונה הרב של היחידה בלחימה מול כוחות לא סדירים, במיוחד מול חזבאללה בדרום לבנון, השפיע רבות על תורות הלחימה של חטיבות החי"ר והיחידות המיוחדות בצה"ל. היחידה היא יחידה ניידת, הפועלת בכל מקום.

נ.ב. אבא שלי ביחידת אגוז.

תמונות של אבא שלי ביחידת הקומנדו

מבט - חטיבת הקומנדו החדשה של צה"ל

מדוע חטיבת הקומנדו הוא ארגון חלוצי בשבילי?

אני חושבת שהארגון "חטיבת הקומנדו" הוא ארגון חלוצי מכיוון שהוא הארגון הראשון בצה"ל המאחד ארבע מהיחידות המיוחדות שלו (יחידת מגלן, יחידת אגוז, יחידת הדובדבן ויחידת הרימון).היחידות המיוחדות הללו התאחדו כדי לתת מענה טוב במלחמת הגרילה נגד "חיזבלה" ו"החמאס" ותאפשר לצה"ל לנצח בעימות הבא.

המייצג האומנותי

Big image