מידעון ועוד ברב תחומי עמק חרוד

3-9.3.2019

נבחרת הבנות של שנתון י' בכדורשת אלופות מחוז צפון!!!

במסגרת טורניר אליפות מחוז צפון בכדורשת לבנות י-י"ב שנערך ביוקנעם, קבוצת הבנות בכדורשת של עמק חרוד שמורכבת כולה מתלמידות שנתון י' התמודדה בחצי הגמר מול טמרה וניצחה 2:0 . משחק הגמר נגד יקנעם, היה משחק צמוד ומותח והסתיים בניצחון הקבוצה שלנו 2:1 במערכות. הבנות גילו השקעה התמדה ורצינות לאורך כל השלבים בדרך לניצחון והניפו יחד את הגביע.

כל הכבוד לתלמידות עמק חרוד אלופות מחוז צפון בכדורשת!!!


רואי טל, אלה קדשאי, עופר לב, מאי לב, ליה קורש, שיריי זהבי, רון באראט, לוקה קנוביו, נעמה רוזנברג, מיכל שדות אגטה ז'וקוב, מיה אשכנזי והמורה המלווה טלי גדיש.

Big picture

בחירות לכנסת 2019

ביום ג' התקיים יום שיא לשנתון י"ב לקראת הבחירות לכנסת ה 21.
היום החל בהרצאה בעניין החשיבות של הבחירות מפי פרופ אודי מנור מאורנים. בהמשך פעילויות בכיתות בנושא הכנת תקציב מדינה ולמידת מצעי המפלגות. לאחר הלימוד נדרשו התלמידים להצביע על סמך לימוד מצעי המפלגות וללא איזכור שמן המפורש. היום הסתיים ברב שיח שבו השתתפו חברת הכנסת יעל כהן פארן ממפלגת העבודה, יואב סיגלוביץ מועמד מפלגת כחול לבן וגילי עוז מעין חרוד המקורב לצד הימני במפה הפוליטית. התלמידים התענינו שאלו שאלות והראו מעורבות בנושא הפוליטי.
תודה לצוות אזרחות בראשות יובל מפציר על ארגון והובלת היום.
Big picture

יום ארוח כיתות ו'

השבוע התארחו בבית הספר תלמידי כיתות ו' מבתי הספר היסודיים בעמק. תלמידי כיתה ח' שהתנדבו להוביל את היום, חיכו בהתרגשות לאורחים והובילו אותם בין תחנות שהיו פזורות ברחבי בית הספר. התלמידים בנו טיסנים במרכז היזמות החדש של בית הספר, השתתפו בסדנת תיאטרון בהובלת תלמידים בשנתון ט', עבדו כצוות באומגה כטעימה לפרויקט אתגרים שהינו אחד הפרויקטים המובילים בבית הספר, וצילמו סרט המדמה את יומם הראשון בביה"ס בחסות המגמה לקולנוע. בנוסף, שוחחו עם לילך שטיין מנהלת בית הספר.

ימי האירוח היו טעימה מהנעשה בבית ספרנו והינם דוגמא לערכים המתקיימים בבית ספרנו של בניית מנהיגות תלמידים, רוח התנדבות, אירוח ומתן דוגמא אישית.

היו אלה ימים מהנים, מלאי התרגשות והתחדשות ובעיקר משמחים בכך שזכינו לארח תלמידים שיהיו חלק מבית עמק חרוד בשנת הלימודים הבאה

Big picture

כנס תוצרים - עמל

השבוע הגיע לסיומו פרוייקט הוולבכיה בביהס. תלמידי מגמת הביולוגיה, בשיתוף פעולה עם ביהס בדבוריה התנסו בשיטות מולקולריות מתקדמות וחקרו את נוכחותו של חיידק הוולבכיה בחרקים ופרוקי רגליים באזורנו.

פרוייקט הוולבכיה הוא פרוייקט עולמי שבו חוקרים מכל העולם מזהים הדבקת חרקים בחיידק המיוחד. חיידק הוולבכיה נמצא בכותרות בשל יכולותיו המיוחדות לשלוט בזוויג החרק ולהעדיף נקבות. חוקרים רבים מתמקדים בחקר החיידק כדי לנסות ולשלוט בהפצת מחלות כגון קדחת דנגי ומלריה.

ברשת עמל מתקיים כנס תוצרים בכל שנה. רק מקצת הפרוייקטים נבחרים להיות מוצגים עי הרצאה בסגנון טד. להרצאה פרק זמן קצוב של 3 דקות בלבד שבהן התלמידים נדרשים לספר ולהציג את כל מה שעשו.

תגל שבילי ועמית סורקין תלמידות ביולוגיה מכיתה יב נבחרו להציג את הפרוייקט בשיתוף תלמידים מדבוריה. ההרצאה הייתה מעניינת, מקצועית, ברמה גבוהה, שוטפת וקולחת. התלמידים שלטו בחומר וסחפו את הקהל שהריע להן בסוף.

הפרוייקט הדגים שוב שעמק חרוד על המפה..גם לימודית וגם ערכית!

Big picture

הרצאה שנתון י"א

ביום חמישי התקיימה הרצאה מרתקת וחשובה על חומרים ממכרים ואופן ההתמודדות עימם לתלמידי כיתות י"א, כחלק מתכנית הייעוצית של השנתון,


התמכרויות מתרחשות בגיל ההתבגרות,כשהמוח עדיין מחווט את עצמו לעולם. לכן, מבלי להצהיר על כך באופן גלוי,תעשיות האלכוהול,סמים,סיגריות ופורנו פונות אל בני הנוער. הן יודעות שברגע שיצליחו ללכוד משתמש חדש,הן זכו בלקוח להרבה שנים.

ההרצאה העלתה את הסיבות לתלות במסכים,הקשר בין רשתות חברתיות לדימוי גוף,בדידות,דיכאון ושימוש בסמים, החומרים הממכרים הרבים שנמצאים סביב בני הנוער ומנסים ללכוד את תשומת ליבם, הכוח הלא מודע של לחץ חברתי,כיצד ניתן לעמוד בפניו וכיצד הם יכולים לגדול ולהיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם ללא תלות בחומרים חיצוניים.

רוזט שבסו, יועצת השנתון.

Big picture

פעילות במשכן לאמנות - שנתון י'

לכבוד 80 שנה למשכן, הוצאו אוצרות המשכן מתוך האוספים העשירים וכעת הם פרושים בכל המוזיאון לתצוגה החושפת את הזיקה לעבר, להווה ולעתיד של עם ישראל ובמקביל מגלה את ה׳אני מאמין׳ של תושבי העמק ומקימי המשכן.

תלמידי השנתון עורכים סיור מודרך ובמהלכו מנתחים חלק מהיצירות בתצוגה. משם עוברים לסדנת יצירה ובהשראת היצירות שראו מכינים לעצמם אביזרים מופשטים.

לצד החוויה האומנותית הילדים נהנים מחוויות היצירה האישית והמופשטת עם הקשר לחג הפורים המתקרב

.קישור לתמונות

Big picture

הכנת פינות ישיבה בחטיבת י"א-י"ב

Big picture

תלמידי קורס היזמות לגיבושון בחיפה

ביום ראשון (לפני שבוע) יצאו תלמידי קורס היזמות לגיבושון בחיפה.

התחלנו במשימה ברחובות העיר התחתית למציאת החותם שיציל את העיר מהתפרצות מגיפה קשה... עם סיטי קוויסט - חדר בריחה.

צעדנו למט"י חיפה ושמענו מערן אלפונטה המנכל על המסלול להגשמת יזמות, האתגרים בדרך והאפשרות לקבלת סיוע להגשמת החלום.

Big picture

תרגיל למידה בשעת חירום

להורים שלום רב , הנדון: תרגיל "למידה מרחוק" בשעת חירום לשנת תשע"ט תרגיל התגוננות ארצי במוסדות החינוך יערך ב 12 במרץ 2019. כחלק מהיערכות לשעת חירום יתקיים תרגיל "למידה מרחוק", במהלכו יפעלו התלמידים מבית הספר או מהבית החל מתום יום הלימודים ועד השעה 22:00 באותו היום. השימוש בסביבה מקוונת בכלל ולמידה מרחוק בפרט בשגרה כמו גם בחירום, מהווים תחליף נוסף למסגרת הפעילות הלימודית, כאשר התלמידים ו/או המורים אינם יכולים להגיע פיסית לבית הספר. למידה מרחוק תאפשר למורים לקיים שיגרת הוראה מבית הספר, מהבית, או ממרחב הוראה מיוחד, כאשר התלמידים לומדים בביתם ושומרים על קשר באמצעות רשת האינטרנט או הטלפון .חשוב להכיר את הפורטל הבית-ספרי ומרחבי הלמידה הכיתתיים – הקלאסרום שבו כדי שהתלמידים ידעו להיעזר בו ולתקשר בניהם ועם צוות בית הספר בשגרה ובחירום כאחד. אתר בית הספר משמש כלי תקשורת מרכזי ומאפשר דרכי תקשורת מגוונות עם הצוות החינוכי של בית הספר מחנך/ת הכיתה של ילדכם, יועץ/ת בית הספר, המנהל/ת וכו' 'במהלך התרגיל יתנסו התלמידים מספר אופנים של למידה מרחוק: ביצוע פעילות מתוקשבת שתפורסם במרחב הכיתתי בקלאסרום ) הסיומת ) xxx@eh.amalnet.k12.il קיום שיח מקוון עם המורה בפורום של המרחב הכיתתי בקלאסרום הכיתתי אתם מוזמנים להיכנס לסביבת למידה מרחוק בשעת חירום ולהכיר את מגוון הפעילויות המוצעות לתלמידים באמצעים ללמידה מרחוק, נוקיר שיתוף פעולה וסיוע לילדכם.

משחק ראווה בכדורגל מורים/עובדי מנהל נגד תלמידי יב

משחק הכדורגל המסורתי של נבחרת העובדים והמורים של ביה"ס נגד תלמידי שנתון י"ב התקיים היום. את התוצאה לא נחשוף כדי לא להביך את ה.....רק נציין שהיה משחק הוגן ומהנה.

קישור לתמונות

Big picture
Big picture

כדורסל שנתון ט מעפילים לחצי גמר אליפות מחוז צפון

עמק חרוד שנתון ט (2004) הגיעו למשחק נוק אאוט מול ויצו נהלל במעמד רבע הגמר של המחוז.

בסיום 38:68 לעמק חרוד שמוכיחה כמה עומק יש לה בשנתון הזה.

בחצי הגמר (3/4/19) תפגוש עמק חרוד את בית ירח.

Big picture

מפגש סיכום נבחרות כדורסל

ביום ראשון התכנסה נבחרת הכדורסל בנים י-יב לסכום העונה. מורים מאמנים והמנהלות סיכמו את העונה כמוצלחת ועם ראיה חיובית לעונה הבאה. כמו כן, נפרדנו מהשחקנים הבוגרים שלנו, תלמידי יב, ששירתו את הנבחרת כמה שנים. תודה לכל העוסקים במלאכה
https://youtu.be/Em3xz0mAGgI
Big picture

יום פתוח- save the date

Big picture