SAFIIR

Berta Lorena Ipits

Välimus ja väärtus

Safiire on hallikast kuni mustjassiniseni. Kõige hinnalisem on rukkilillesinine safiir või tähtsafiir. Hinnaliseks teeb kalliskivi tema kvaliteet ja suurus. Selleks, et looduslikust kristallist saaks lihvida kauni kalliskivi, peab see kristall olema ilus ja haruldane. Vääriskivide hinna määravad lõppkokkuvõttes värvus, puhtus ja lihvi kvaliteet.

Leidmine ja kasutamine

Tuntuim leiukoht on Sri Lanka- saareriik Lõuna-Aasias. Aasias on ka palju teisi leiukohti. Ilusaid tumesiniseid safiire saab Brasiiliast ja eriti huvitavaid safiire leitakse Austraaliast. Safiire kaevandatakse ka Ameerikas, Venemaal ja Aafrikas. Kõik safiirid ei kõlba ehte sisse panemiseks, vaid ainult parimad kasutatakse eheteks. Teised mitte nii kvaliteetsed kasutatakse millegiks muuks. Hiinast leitud safiirid on ebakvaliteetsed ja ei sobi ehte sisse.

Safiiri erilised võimed

Usutakse, et safiir annab kandjale vaimseid omadusi, prohvetlikke ja selgeltnägija võimeid. Eriti hinnatud on tähtsafiir, kuna sel oli seos saatuse jõududega ja see kaitseb omanikku. Sinine safiir on joogide, pühakute, printside ja ravitsejate kivi. See kingib võime uskuda ning ülendab hinge jumaliku poole, väljendab universaalset meelt ja sümboliseeris usku, lootust ning õnne. Budistliku tarkuse kohaselt loob safiir üksmeelt, äratab palvetamissoovi ning avab hinge salajased uksed. Keskajal arvati , et safiir kaitseb ka rõugete ning mürkide eest ja parandab nägemist.

Kas peaksime safiire hoidama?

Tegelikult pole selleks hetkel põhjust, sest safiire jagub ja enamusi neis ei kasutata! Ometigi tuleks hoida ilusaid ja kvaliteetseid safiire, sest neid polegi väga palju!

Erinevad safiirid