טיול שנתי 2015

הכיף שנגמר

מקומות שטיילנו בהם

שמורת המסרק-השמורה קיבלה את שמה בזכות עצי אורן ירושלים הצומחים בפסגתה והמזכירים מרחוק צורה של מסרק לשיער הנעוץ בראשה. ככל הנראה הראשונים שנתנו לשמורה היו חברי הכשרה של הפלמ"ח שישבו בגבעת ברנר ויצאו לסיורים באזור. השמורה מאופיינת בצמחיית חורש ארץ ישראלי של עצים ירוקי עד כמו אלון מצויואלה (אלה ארצישראלית ואלת המסטיק), צמחים מטפסים כגון קיסוסית ועוד. בשמורה קיימים גם פרטים בודדים של אלת הכלאיים הנדירה.

תל עזקה-על פי המתואר בתנ"ך, עֲזֵקָה (כיום תֵּל עֲזֵקָה או תל זְכַרְיָה - בערבית: תל זכאריה) הייתה עיר בשפלת יהודה. המקום הקרוי כיום "תל עזקה" הוא תל בגובה 347 מ' מעל פני הים, המצוי על אם הדרך המובילה מעמק האלה לכיוון דרום, בחלקו הצפוני של פארק בריטניה, דרומית למושב זכריה.

בטבורו של עמק דוד המלך הוא עמק האלה, מקום בו התרכזו המוני ישראל לקרב הגורלי בין דוד לגוליית, סמוך לנקודת יציאתה של מחלקת הל"ה לקרב הגבורה שלה – ישנו מרכז אירוח ונופש לכל המשפחה בקיבוץ נתיב הל"ה - נתיבל'ה – אירוח ונופש. כאן תוכלו ליהנות מפינת מרגוע, לחוות את לילות כנען ולקום לזריחה ישראלית, כשהגבעות העגולות של שפלת יהודה מקיפות מכל עבר ושופעות פרחים. בנתיבל’ה אפשרויות לינה מגוונות ואותנטיות וצוות מקצועי שיענה לכל בקשותיכם מזריחה ועד שקיעה..

אני ממליץ בחום לבוא ולבקר את המקומות האלה כי זה מקומות קסומים ויפים הנוף שם ממש יפה הכול שם מלא ירוק והמקומות האלה מתאימים מגיל 10-45.התמונה היא משמורת המסרק מקום נפלא ויפה .

Big image