משימת אקטואליה

דניאל ודיינה ז4

התינוק שנולד כשמוחו גדל לתוך אפו

אולי טרייזיס מוויילס הוא פעוט בן שנתיים שנולד עם פגם מולד נדיר במיוחד – מוחו זלג דרך סדק בגולגולתו והחל לגדול לתוך אפו. אימו של אולי, איימי פול בת ה-22, העניקה לו את שם החיבה "פינוקיו האמיתי", אך מאחורי ההומור היא מספרת על הקשיים שחווה אולי מדי יום. "זרים שרואים אותו ברחוב אומרים לי שהוא מכוער, ושלא הייתי צריכה ללדת אותו. זה שובר את ליבי".

למרות שהרופאים התריעו אותה כי רקמה רכה צומחת בפניו של העובר, היא חוותה תדהמה מוחלטת כשילדה את אולי. "כשהאחיות הביאו לי את אולי, הופתעתי כל כך שלא יכולתי לדבר. הוא היה כל כך קטן, עם בליטה ענקית בגודל של כדור גולף על אפו. בהתחלה לא הייתי בטוחה אם אני יכולה להתמודד עם כזה דבר. אבל ידעתי שאני אוהב אותו לא משנה איך הוא יראה".

הרופאים הודיעו לאיימי כי אולי חייב לעבור ניתוח כדי לאפשר לו לנשום, ולפני שילקה בזיהום או בדלקת קרום המוח. איימי הסכימה, למרות שהניתוח העיקרי העמיד אותו בסכנת חיים. הניתוח שאולי עבר בהצלחה מוחלטת. הוא נותר עם צלקת בראשו ואפו עדיין נראה מוזר, אבל בעתיד יעבור ניתוח פלסטי שיבנה לו אף נורמלי.

Big image
Big image

האמא שהופכת את הקשקושים של בתה לאומנות

בעיני רות' אוסטרמן, השרבוטים של בתה בת ה-3 איב הם הרבה יותר מקשקושים חסרי פשר: הם יצירות אמנות בפוטנציה. וכשהיא משלימה אותם לפי דמיונה, פתאום אפשר להבין למה.

Big image

כל הכתבות נלקחו מ"Mako"