Turvaliselt internetis

Spämm ehk rämpspost

Spämm e. rämpspost on sõnum e-postis, mida saadetakse ilma postkastiomaniku soovita või ei vasta uudistegrupi või veebifoorumi etteantud teemale.Tavaliselt on spämmiks reklaam ja petukirjad.Sageli levitatakse spämmiga ka viiruseid ja trooja hobuseid.

Ahelkirjad ehk ketikirjad

Kiri, mida saadetakse edasi teistele, kusjuures kirja sisus juhendatakse saajaid kirja edasi saatma teistele inimestele.

Viirused ja ussviirused

Viirused, ussid ja trooja hobused on pahatahtlikud programmid, mis võivad kahjustada teie arvutit ja selles talletatud teavet, aeglustada internetisidet ning kasutada teie arvutit enese levitamiseks teistesse arvutitesse; tavaliselt neisse, mis kuuluvad teie töökaaslastele, sõpradele ja sugulastele. Ettevaatusabinõusid kasutades ja mõistlikult käitudes saate nende ohtude ohvriks langemise võimalusi vähendada. See on nagu koduukse lukustamine oma perekonna kaitseks.

Tulemüür

Tulemüür on tarkvara või seade, mis turvakaalutlustel piirab ja reguleerib võrguliikluse arvutivõrgus või võrkude vahel vastavalt seadistatud reeglitele.

Parool ehk salasõna

Parool ehk salasõna ehk koodsõna on salajane sõna või märgijada, mida kasutatakse autentimisel, et tõestada oma indentiteet või saada kuskile juurdepääs. Sel juhul võib parooli võtta kui juurdepääsukoodi. Parooli peab hoidma saladuses, et valed isikud seda kasutada ei saaks.

Elektronpost ja manused

E-post ehk elektronpost ehk elektrooniline post, ka meil, on e-kirjade interneti teel edastamise ja vastuvõtmise süsteem. Kirjade saatmiseks kasutatakse SMTP-d ja vastuvõtmiseks POP3 ja IMAP-i.