Šv. Velykos

2016-03-27

Jau kitą sekmadienį!

Velykos arba Šventos Velykos –Krikščionių šventė, pritaikyta prie senojo tikėjimo šventės, simbolizuojanti Kristaus prisikėlimą iš numirusiųjų po nukryžiavimo, kaip tai aprašyta Naujajame Testamente. Tai įvykę trečią dieną po Kristaus mirties (mirties dieną skaičiuojant kaip pirmą dieną).

Velykos

Sunday, March 27th, 11:30pm

Šiauliai County, Lithuania

Susitiksime sekmadienį Šiauliuose, Didždvario gimnazijoje ir švęsime kartu!

Ką veiksime?

Tęsime jau senai visiems žinomas tradicijas, o gal ir susigalvosime įdomesnių veiklų! Ridensime kiaušinius, tikrinsime kieno kiaušinis stipresnis! Tačiau veiksime šį bei tą neįprasto. Triušių lenktynės!

Šiaulių Didždvario gimnazija

Esamę įsikūrę Šiaulių bulvare, centre.

Siūlykite žaidimus!

Siųskite mums žaidimus ar įdomias veiklas ką dar norėtumėte veikti sekmadienį, švenčiant Šv. Velykas, paštu dggimnazija@mail.com
Big image

Augintiniai

O galbūt namie turite augintinį triušį? Atsineškite jį čia, galbūt jis taps mūsų rungtynių nugalėtoju!!
Big image

Margučiai

Margutis – svarbiausias Velykų švenčių akcentas. Kada atsirado tradicija marginti kiaušinius, sunku pasakyti, tačiau jau senovėje kiaušinius dažė visi: dideli ir maži, vargšai ir pasiturintys. Margučių turėdavo kiekviena šeima. „Kuone visa namų šeimyna sustoja kiaušinių virintų: virina rungčiomis, kad tik būtų skaistesni ir gražesni už kaimynų virintus”, – rašė Vaižgantas.

Anksčiau Lietuvoje kiekviena vietovė, kaimas, be geriausios duonos kepėjos, audėjos, juostų rinkėjos, turėjo ir geriausią margučių margintoją.

Big image

Velykų bobutė

Svarbiu Velykų akcentu gali tapti pasakojimas apie Velykų bobutę – Velykę. Tai gali būti dar viena smagi šeimos tradicija. Seniau, Velykų rytą, pabudę vaikai dažnai rasdavo ant palangės dovanų, paliktų Velykės – dažniausiai tai būdavo kiaušiniai. Vaikai tikėdavo, kad Velykė gyvena miške, moka gražiai marginti kiaušinius, taigi, atėjus pavasariui, primargina jų daugybę, sudeda visus į vaško vežimą, pasikinko miško ilgaausius ir važiuoja pas gerus vaikus.
Big image

Velykų medis

Galime papuošti Velykų medį, kuris bus nuostabus švenčių dekoras. Medį galite padabinti rankų darbo žaisliukais su Velykų simbolika: kiaušiniais, viščiukais, kiškučiais, pavasarinėmis gėlytėmis. Tokius medelius puošdavo ir mūsų senoliai. Jie juose padarydavo lizdelius, į kuriuos įdėdavo 9-12 kiaušinių. Tikėta, kad Velykų medžio kiaušiniai žmogui neša laimę.
Big image

Velykų pramogos

Kokios Velykos be linksmų žaidimų. Itin populiarus žaidimas yra margučių ridenimas. Ridenama ne bet kaip, o specialiu loveliu. Šį žaidimą gali žaisti ne tik vaikai, bet ir visa šeima bei svečiai. Galite surengti netgi čempionatą. Pasistenkite, kad nugalėtų mažiausias.

Šiame žaidime nugali tas, kurio kiaušinis nurieda toliausiai. Taip pat galima žaisti ir kiek sudėtingiau: stengtis nuridenti margutį kuo toliau ir juo numušti priešininko kiaušinį. Toliausiai margutį nuridenęs ir daugiausiai priešininko margučių numušęs žaidėjas laimi. Sugalvokite nugalėtojui nominaciją, galima ir kokį prizą įsteigti bei nugalėtojo atributiką padaryti – karūną ar medalį.

Big image