אז מה היה לנו 38

כ"ג סיון, תשע"ג. 1.6.2013

שלום לכולכם,

כנראה שאין לי מה לעשות...

יצא לנו "ראש חודש" לועזי היום וחשבתי לעצמי שזה ברור מאליו שאנחנו מתייחסים תמיד לראש חודש עברי כשזה מגיע, אבל באבסורד גדול מתנהלים במהלך השנה ובכללי במהלך חיינו לפי חודשי השנה הלועזית.

אז הנה התייחסות לחודש יוני-

יוני (מלטינית Iunius, ההגייה העברית נגזרת מהשפה הגרמנית) הוא החודש השישי בלוח השנה הגרגוריאני. חודש זה קרוי בשם "יוני" על שמה של האלה הרומית, יונו, מלכת האלים ואשתו של יופיטר. בכל שנה, חודש יוני, מתחיל בדיוק באותו היום בשבוע שבו יתחיל חודש פברואר בשנה שאחרי.(עוזר לבדיקת החופשים...ז.ב.) באזור חצי הכדור הצפוני, יוני הוא ברובו חודש אביבי ובחלקו קיצי, ואילו באזור חצי הכדור הדרומי, יוני הוא ברובו חודש סתווי ובחלקו חורפי.(ויקיפדיה)

ואצלנו - חודש יוני בן ה- 30 ימים מסמל את הסוף וכמעט כל דבר שאנחנו עושים נעשה פעם אחרונה השנה. שיעור אחרון, מבחן אחרון, ישיבה אחרונה, כעס/שמחה/תודה אחרונים. עוסקים, חושבים ומתכננים פרידות. זה לפעמים עצוב ולפעמים שמח.

"אל תבכה בגלל שזה נגמר. חייך בגלל שזה קרה." - תאודור סוס גייזל

השבוע האחרון היה בעיקר "שבוע ללא תלמידים" עם הפסקות קצרות לתגבורים, בחינות מתכונת ובגרויות.

ומה בשבוע הבא?

1. ביום ראשון בגרות בתנ"ך, ביום שלישי בגרות מעבדה בביוטכנולוגיה לי"ב2 – הרבה הצלחה!!

וחוץ מזה שלל מתכונות עם הרבה שמירות. אתם מתבקשים להקפיד להגיע בזמן, להחליף בזמן ולקרוא בתשומת לב את הפרסומים של עירית בווב.

2. ביום שני 3.6 – מסיבת גימלאים מס.1 בשעה 20:00. תביאו הרבה מצב רוח טוב!!

3. ביום שני יופיעו תלמידי מגמת המוזיקה במסגרת פרוייקט עמיח"י-מוזיקה בכנס "בגרות חברתית" שיתקיים במשרד החינוך.

4. ביום חמישי 6/6, בשעה 20:30, יתקיים ערב ג'אז של מגמת המוזיקה במרכז אמנויות הוד השרון, בו תבוצענה 4 יצירות ע"י רביעיית כלי קשת של מגמת המוזיקה כחלק מפרוייקט מצויינות בקומפוזיציה בהנחיית משה ווהל. אורי אפרת, רכז המגמה, שלח הזמנה בוובטופ.

5. ונסגור את השבוע ביום שישי בשעה 12:00במפגש חגיגי עם בוגרי השנה הקודמת מהשכבה של חגית לחלוקת תעודות בגרות.

שיהיה לכולנו שבוע טוב,

שלכם, זהבית.